EğitimEkonomiGündemKarasu

Sıralar okula ulaştı

Geçtiğimiz haftalarda Kuyumcullu Şehit İsmail Hakkı Yılmaz İlkokulu için 180 adet tekli sıra siparişi veren Mahalle Muhtarı Mustafa Çalık, sıraların okula ulaştığını duyurdu. Sıraların ücreti konusunda bir kez daha yardımseverlere seslenen Çalık, “Ücret konusunda biraz eksiğimiz kaldı. Yardımda bulunmak isteyenler bize ulaşabilir” dedi.

Çalık hesabından duyurdu

Koronavirüs pandemisi nedeniyle okullarda tek kişilik oturma zorunluluğu getirilmiş, bu haber üzerine Kuyumcullu Mahallesi Muhtarı Mustafa Çalık, mahalle halkıyla el ele vererek 180 adet tekli sıra siparişi vermişti. Geçtiğimiz haftalarda İstanbul’a giderek siparişte bulunan Çalık, sıraların okula ulaştığını sosyal medya hesabından duyurdu. Çalık, 55 bin lira tutan sıralar için faturanın bir kısmını mahallesinde yapılan kadastro çalışmalarından elde edilen gelirle karşıladıklarını belirtmişti.

Ödemede eksik kaldı

Kuyumcullu Mahallesi Muhtarı Mustafa Çalık, “Ücret konusunda biraz eksiğimiz kaldı. Yardım etmek isteyen dostlarımız bize ulaşabilir” ifadelerini kullandı. Muhtar Çalık, “Allah bu salgın hastalıktan biran önce hepimizi kurtarsın. Hayatımızın normale dönmesi ve çocuklarımızın okullarına yeniden kavuşmasını bize nasip etsin. Biz çocuklarımız için okulumuzu hazır hale getiriyoruz. Her şeyi onların sağlığı ve daha iyi eğitimi için yapıyoruz” diyerek yardımda bulunan herkese de teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir