Kovid “PİK” yaptı

Son bir hafta içinde Karasu ve Kocaali’de koronavirüs dolayısıyla yaşamını yitirenlerin sayısında gözle görülür bir artış yaşandı. Pandeminin ortaya çıkmasından bu yana bölgedeki vaka sayıları da en tepe noktaya ulaştı.

Her gün bir ölüm

Edinilen bilgiye göre geride kalan hafta Karasu ve Kocaali’de ortalama her gün bir kişi salgın hastalık dolayısıyla yaşamını yitirdi. Normal ölümler de hesaba katıldığında sadece geçtiğimiz hafta yaşamını yitirenlerin sayısı 38’i buldu. İki ilçede de pek çok kişi ev karantinasında bulunuyor. İlçelerin önde gelen isimleri de halen karantinada. Tedbirlerin sıkılaştırılmasının vaka artış hızını düşürmesi bekleniyor.

Tedbir şart

Yetkililer vatandaşların paniğe kapılmadan maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet etmesini istiyor. Geçtiğimiz hafta alınan tedbirler kapsamında okular yılsonuna kadar eğitime ara verdi. Kafeterya, lokanta, kahvehane gibi alanlar süre belirtilmeden kapatıldı. Hafta sonları sabah 10:00 ile 20:00 saatleri dışında sokağa çıkma yasağı getirildi. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlarda günün belli saatlerinde sokağa çıkma kısıtlamasına tabi tutulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.