EkonomiGündemKocaaliSakaryaSiyaset

Birlikte Başaracağız

Koronavirüs denetimleri kapsamında ilçe halk pazarında yapılan denetlemelere katılan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar tedbirlere vatandaşlara uyulması konusunda çağrı yaptı. Acar “Koronavirüs, alacağımız tedbirlerden güçlü değil, birlikte başaracağız” dedi.

Amansız mücadele

Korona virüs ile ilgili tedbirler kapsamında hayata geçirilen uygulamaların başladığı günden bu yana ilçe genelindeki temizlik ve denetimlerini düzenli ve diğer kurumlarla koordine şekilde sürdüren Kocaali Belediyesi, kamu alanlarındaki denetimlerini de aralıksız sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında geçtiğimiz hafta içi ilçe genelindeki çok sayıda kamu kurumunun ve belediye hizmet binasının yanı sıra sivil toplum kuruluşu hizmet binaları, camiler ve açık kamu alanlarında dezenfekte çalışması ve denetim yapıldı. İlçe halk pazarında yapılan denetimlere Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar da katıldı. Pazar esnafı ve vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Acar tedbirlere uyulması konusunda çağrıda bulundu.

Dikkatli olalım

Beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Şanlı ve Zabıta Amiri Savaş Alemdar ile birlikte halk pazarını ziyaret eden Başkan Ahmet Acar esnaf ve vatandaşlara tedbirlere uyulması konusunda çağrıda bulundu. Acar “Çarşamba günü ilçemizde kurulan Pazar Yeri’ni ziyaret ederek, hem esnafımıza hayırlı işler diledik hem de salgın hastalık tedbirleri konusunda “Daha dikkatli olalım” dedik. Alınan tedbir kararlarına milletçe uyalım ki, ilave kısıtlamalara gerek kalmasın, bir an evvel hayatın normal akışına dönelim. Çünkü zorluklar arttıkça faturanın büyüğünü ekonomik olarak da, sağlık olarak da en zayıf halkalar ödüyor. Unutmayalım, koronavirüs, alacağımız tedbirlerden güçlü değil, birlikte başaracağız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir