Gündem

Büyükşehir’den uyarı

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, önümüzdeki günlerde sıcaklık değerlerinin eksi derecelere düşmesi nedeniyle don uyarısında bulundu. Yetkililer, sayaç ve su tesisatlarının koruma altına alınması gerektiğini belirtti.

 

İZOLE EDİLMELİ

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), önümüzdeki günlerde sıcaklık değerlerinin eksi derecelere düşecek olmasından ve yüksek kesimlerde başlayan kar yağışı nedeniyle oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçmek için don uyarısında bulundu. SASKİ yetkililerinin yaptığı açıklamada, “Su tesisatlarının soğuk havayla temas ederek donmaması için koruma altına alınmalı veya izole edilmelidir. Gerekli tedbirler alınmadığı takdirde soğuktan etkilenen sayaçların çalışmasında sorunlar yaşanabilir” ifadeleri kullanıldı.

 

MÜDAHALE EDİLMEMELİ

SASKİ yetkilileri tarafından yapılan açıklamanın devamında, “Sayaçların donmasını önlemek için kalın yün kumaş, boru kılıfı, izocam ve benzeri malzemelerle sıkıca sarılmalı, ayrıca eğer varsa muhafaza sandıkları talaşla doldurulabilir. Aynı zamanda donan sayaçlara kesinlikle ateş yakarak veya üzerlerine sıcak su dökülerek müdahale edilmemelidir. Abonelerimize herhangi bir mağduriyet durumunun yaşanmaması için su sayaçlarını uygun bir yöntemle koruma altına almalarını tavsiye ediyoruz” bilgileri yer aldı.