Yaban hayvanları unutulmadı

 

Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Sakarya Şube Müdürlüğü ekipleri, Karasu’nun yüksek kesimlerinde kış şartları nedeniyle doğada açlık tehlikesi yaşayan yaban hayvanları için bazı bölgelere yem ve yiyecek bıraktı.

 

YEMLEME ÇALIŞMASI

Doğa Koruma Milli Parklar (DKMP) Sakarya Şube Müdürlüğü ekipleri, yaban hayvanlarının soğuk havalardan olumsuz etkilenmemesi için hafta sonunda da çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, Karasu’nun kar yağışının etkili olduğu yüksek rakımlı noktalarda kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle yem ve yiyecek bulmakta güçlük çeken yaban hayvanların beslenmesine takviye etmek amacı ile yemleme çalışması gerçekleştirdi. DKMP ekipleri, yemleme çalışmasında 300 kg ot yonca, 200 kg mısır ve 200 kg pazar atığı olmak üzere toplam 700 kg yemi doğaya bıraktı.

YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ

Doğa Koruma Milli Parklar (DKMP) Sakarya Şube Müdürlüğü ekipleri, yemleme sonrası yaptığı yazılı açıklamada, yüksek rakımlı bölgelerinde yaban hayatının devam etmesi için ekiplerin çalışmalarını sürdüreceği belirterek, “Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle mama ve su bulmakta güçlük çeken sokak hayvanları için şube müdürlüğümüz personeli ve gönüllülerin yardımıyla mama ve su bırakıldı. Yaban hayatının yok olmaması için yem çalışmalarımız aralıksız olarak devam ediyor. Soğuk kar kış günlerinde yaban hayvanlarımızı yalnız bırakmayacağız onlara sahip çıkacağız” şeklinde açıklamada bulunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.