Kocaali

Onlar bize emanet

 

Kocaali’de devam eden ‘Emanetimiz öksüz ve yetimler’ isimli proje ile ilgili bilgi veren Kocaali Kaymakamı Doktor Emre Nebioğlu Bize emanet olan yetim ve öksüz çocuklarımıza destek olmak insani bir göre ve toplumsal bir zarurettir” dedi.

 

TOPLUMSAL ZARURET

Kocaali’de ilçe kaymakamlığının öncülüğünde ve çeşitli kurum ve kuruluşların yanı sıra işadamları, esnaf ve vatandaşların desteği ile sürdürülen ‘Emanetimiz öksüz ve yetimler’ isimli proje ile ilgili açıklama yapan Kocaali Kaymakamı Doktor Emre Nebioğlu yetim ve öksüz çocuklara destek olmanın insani bir sorumluluk ve toplumsal bir gereklilik olduğunu söyledi. Nebioğlu “Kaymakam Nebioğlu çocuklarımız, gençlerimiz geleceğimizin teminatıdır. Toplumun kendilerine dair umutlarının, beklentilerinin hayata geçirilmesi için, onların güçlü, sağlıklı, değerlerine sahip bir kişilikle yetişmesi şarttır. Bunun da şefkatin, ilginin merhametin ve her türlü fedakârlığın esirgenmediği bir ortamda mümkün olacağı muhakkaktır.  Bu fedakârlığı en iyi şekilde gösterebilecek kişilerse ana babalardır. Ancak anne ve babadan yoksun olan, henüz kendi ayakları üzerinde duramayan yetim, öksüz ve kimsesiz çocuklarımız, evlatlarımız, fiziksel bakım ve korumanın yanı sıra eğitim ve destekten yoksundurlar. Onlara bu manada her türlü yardım ve desteği sağlamak insanî bir görev, toplumsal bir zarurettir” dedi.

TOPLUMSAL BAĞ

Devlet tarafından yapılan yardım ve desteklere ilave olarak yürütülen proje ile toplum içindeki iletişim ve bağın daha da kuvvetlendireceğini belirten Doktor Emre Nebioğlu “Bu düşüncelerle ilçede bulunan 44 öksüz ve yetim evladımız, ilçede bulunan esnaflarımıza ve kamu kurumlarına bir bakıma zimmetlendi.  Öksüz ve yetim evlatlarımızın, kardeşlerimizin her türlü ihtiyacı ve istekleri devletimiz tarafından zaten en iyi şekilde karşılanıyor, bu proje ile de buna ek olarak öksüz ve yetimlerimiz ile ilgilenecek ilçe esnaflarımız ve kamu kurumlarındaki personel arasında bir muhabbet bağı da kurulacağını biliyor ve bunu destekliyoruz. Öksüz ve yetimlere yönelik sağlıklı bir ilişki ve iletişim kurularak topluma empatik bir bakış açısı kazandırılacağını, öksüz ve yetim evlatlarımızın her zaman yanında olunduğunun daha da iyi hissettirileceğine inanıyoruz. Bu vesile ile projeye destek olan başta iş adamı, esnaf ve vatandaşlarımız olmak üzere sorumluluk alan tüm kurumlarımıza ve personellerine kaymakamlık makamımız ve tüm ilçe halkımız adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir