Karasu

Yüzlerce aileye el uzattı

 

Karasu Aziziye Sahil Cami İmamı Haydar Coşan, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle evlerinden çıkamayan ihtiyaç sahiplerine şefkat eli uzatmaya devam ediyor. Coşan, hayırseverlerin desteğiyle temin edilen yardım kolilerini ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyor.

 

HER YERDEYİZ

Koronavirüs salgın sürecinde işsiz kalmış, kimsesiz, yetim ve zor durumda olan ailelere Karasu Aziziye Sahil Cami İmamı Haydar Coşan, şefkat eli uzatmaya devam ediyor. Hayırsever vatandaşların desteğiyle temin edilen yardım kolilerini yüzlerce ihtiyaç sahibine kendi imkanları ile ulaştıran Coşan, “İhtiyaç sahibi ailelere hayırseverlerin destekleriyle ulaştık ve ulaşmaya da devam ediyoruz. Rabbimin rızasını kazanmak için elimizden geldiğince dul, yetim ve kimsesiz ailelerimizin ihtiyaçlarını hayırsever cemaatimizin desteği ile karşılamaya çalışıyoruz. Kış aylarında odunu kömürü bitenlere, evinde erzağı kalmayanlara, elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalıştık. Bundan sonraki süreçlerde ise ihtiyaç sahibi ailelerimizin yanında olmaya gayret göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

DESTEK VEREBİLİRSİNİZ

Karşılık beklemeden Allah rızası için yaptığını belirten Coşan, “Biz bu işi karşılık beklemeden yapıyoruz. Her insana koştuğumuzda duyduğumuz en güzel şey ‘Ben sizden razıyım, Allah sizden razı olsun’ diyorlar. Biz burada hepimiz aslında Allah’ın rızası için gönüllü olarak çalışıyoruz. İnsanların yardımına koşmak manevi anlamda çok rahat hissettiriyor. Bu hisleri sözlerle açıklamak mümkün değil. Birlikten kuvvet doğar. Biz bu süreçte bir birbirimizin yanında olursak, devletimizin yanında olursak, bu süreci daha kolay atlatırız. Daha fazla aileye ulaşmak ve daha fazla kişinin ihtiyaçlarını karşılamak için gönlü güzel Karasu halkından destek bekliyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu. Gülcan Elmalı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir