Meclis’te gerginlik

 

Karasu Belediye Meclisi’ne gündem dışı tartışmalar damga vurdu. CHP’li Mustafa İngenç’in 142 taşınmazı gündeme getirmesinin ardından Belediye Başkanı İshak Sarı, “İlkokul çocuğuna anlatır gibi anlattık” ifadelerini kullandı ve sesini yükseltti. BBP’li Mehmet Çatalbaş ise, “Belediye meclis üyeleri sizin babanızın uşağı değil” diyerek duruma tepki gösterdi.

 

SESLER YÜKSELDİ

İki gündem maddesi ile toplanan Karasu Belediye Meclisi’nde CHP’li Mustafa İngenç ile İshak Sarı, gerginlik yaşadı. Ekim ayı meclis ek oturumunda verdiği önergenin gündeme alınmadığını hatırlatan İngenç, satışların geçmiş dönemle benzerlik gösterdiğini ve oy veren meclis üyelerinin de sorumlulukları olduğunu söyledi. İngenç’e yanıt veren Başkan İshak Sarı ise, “Belediye Meclis üyemiz bu konuya takmış durumda. Biz burada defalarca ilkokul çocuğuna anlatır gibi anlattık” dedi. Açıklamasını ses tonunu artırarak sürdüren Sarı, “Zaten o konu olmadı. Rahat rahat kurban kesebilirsiniz” şeklinde konuştu.

BABANIZIN UŞAĞI DEĞİL

İngenç’in ardından söz alan BBP’li Mehmet Çatalbaş, Başkan İshak Sarı’ya, “Sayın Başkan Belediye Meclis üyeleri sizin babanızın uşağı değil” dedi. Çatalbaş’ın uyarısına yanıt veren İshak Sarı da, “Biz kimseye babamızın uşağı gibi davranmıyoruz. Siz de belediye başkan yardımcısına alaycı ifade kullanmıştınız. Yine de ses tonumdan dolayı özür dilerim” dedi. Yaklaşık 50 dakika süren tartışmaların ardından gündem maddeleri oy birliği ile onaylandı. Gündem sonunda Mustafa İngenç tarafından verilen önerge oy çokluğu ile reddedildi. Soru önergesinin ise daha sonra yazılı olarak yanıtlanacağı ifade edildi. Bahar Kaya