Karasu

Kış kapıda, kömür Turanlarda

Kış kapıda, kömür Turanlarda

Kış ayının gelmesiyle birlikte kömür fiyatları gündeme geldi. Konuyla ilgili açıklamada Turanlar Fındık Kömür Ticaret İşletmecisi Fahri Turan, “Kömür fiyatları yükselişe geçmeden vatandaşların kömür almalarını tavsiye ediyoruz” dedi.

Fiyatlar artış göstermedi

Havaların soğumasıyla birlikte gündeme gelen kömür fiyatları merak konusu oldu. Geçen yıl kömür fiyatlarında artış görülmediğini belirten Turanlar Fındık Kömür Ticaret İşletmecisi Fahri Turan, “Üç yıl önceki fiyat ile şu anda ki fiyat aynı. Henüz bir artış görülmedi fakat Meteoroloji Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre bu sene soğuk bir kış geçireceğimiz bildirildi. Bu nedenle kış gelmeden ve kömür fiyatları yükselişe geçmeden vatandaşlarımızın kömür almalarını tavsiye ediyoruz” şeklinde konuştu.

Kalitesine göre değerlendirilmeli

Kömür alırken torba rengine göre değil kalitesine göre alınması gerektiğini belirten İşletmeci Turan, “Kömürün kaliteli mi kalitesiz mi olduğunu yakmadan anlayamayız. Kalitesiz kömür yanmaz, ısı vermez. Öncelikle vatandaşlara önerimiz kömürün torba rengine göre değil kalitesine göre değerlendirilmesidir. Yerli ve ithal olmak üzere birçok kömür çeşidi bulunur. Fiyatlarda ise 3500 ile 6500 arası değişkenlik görülebilir. Ayrıca diğer işletmelerden farkımız, kömürümüzü garanti kapsamında veriyor olmamız” ifadelerini kullandı.

Turan, “Yerli ve ithal olmak üzere birçok kömür çeşidi bulunur” dedi.
Turan, “Önerimiz kömürün torba rengine göre değil kalitesine göre değerlendirilmesidir” dedi