Karasu

Sağlıklı yaşamın önemi anlatıldı

Sağlıklı yaşamın önemi anlatıldı

Karasu İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Dünya Yaşlılar Günü kapsamında Gölköprü Sağlık Evi ve Kahvehanede yaşlıların tansiyonu ve şekeri ölçülerek kişilere sağlıklı yaşam için hareket etmeleri yönünde bilgilendirme yapıldı.

Hedef yaşam kalitesinin artırılması

Dünya Yaşlılar Günü kapsamında Karasu İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Gölköprü Sağlık Evi ve Kahvehanede yaşlıların tansiyonu ve şekeri ölçülerek kişilere sağlıklı yaşam için hareket etmeleri yönünde bilgilendirme yapıldı. Karasu İlçe Sağlık Müdürlüğü Personelleri tarafından Gölköprü Bölgesi’nde ikamet eden, yürüme problemi yaşayan bazı yaşlılara ev ziyareti gerçekleştirildi. Ziyaretlerde yaşlılar için yaşamın uzunluğundan çok kalitesinin önemli olduğunun unutulmamasına dikkat çekildi. Yaşlı gruplarda esas hedefin yaşam kalitesinin arttırılması ve korunması olduğu da anlatıldı.

Erken tespitin önemi anlatıldı

Yapılan ziyaretlerde vatandaşlara sağlıklı yaşamın önemi anlatıldı. Yaşlılarda yaşam kalitesini etkileyen faktörlerin bilinmesi yaşlıların, sağlığı koruyucu ve geliştirici davranışlar sergilemelerinde, sosyalleşmeleri ve mutlu olmalarında önem taşıdığı belirtildi. Ayrıca yaşlılık döneminde, sağlıklı yaşam davranışlarının belirlenmesi ve yaşlılıkta sık karşılaşılan “Alzheimer ve Demans” gibi sağlık sorunlarının erken tespiti ve bu hastalıkların uygun tedavisi için farkındalık çalışmaları sürdürüldüğü ifade edildi. Bilgilendirme yapılan vatandaşlara broşür ve hediye sabunlar dağıtıldı.