Spor

Karasuspor için el ele vermeliyiz

 

Karasuspor yönetimi bir yıllık ayrılıktan sonra Süper Amatör Ligi’ne geri dönüş kararı aldı ve akabinde çalışmalarına başladı. Yönetim, Cuma günü Karasu basınıyla bir araya gelerek toplantı gerçekleştirdi. Antrenör Zeki Çakır, “Bu zorlu yolda herkes elini taşın altına koyarsa, maddi ve manevi anlamda destek verirse başarıya ulaşırız. Biz sihirbaz değiliz. Bilgi ve birikimlerimizi paylaşacağız. Ben değil biz düşüncesiyle hareket edersek bu yolda başarılı olma şansımız var” dedi.

 

HEDEF ÜÇÜNCÜ LİG

Cuma günü Karasuspor yönetimi Karasu basınıyla bir araya geldi. Şehr-i Keyff Kafe’de düzenlenen toplantıya Kulüp Başkanı Yüksel Mazlum bir yakınının sağlık sorunları nedeniyle katılamazken, diğer yöneticiler tam kadro hazır bulundu. Açılış konuşmasını yapan Başkanvekili Emre Filizfidanoğlu, “Bu noktaya gelmemizde emeği geçen Cüneyt Taşkın Ekşi ve Selçuk Çakmak’a teşekkür ederim. Hocaların hocası olarak bildiğimiz Zeki Çakır’ın bizleri kırmayarak takımın başına geçtiği için kendisine teşekkür ediyorum. Böylelikle bir süredir altyapı çalışmalarının başında olan eski Milli Futbolcu Mahmut Hanefi Erdoğdu’nun bu konudaki sıkıntıları büyük ölçüde ortadan kalkmış oldu” dedi. “Hedefimiz üçüncü lig ve bu noktada ilerlemek istiyoruz” diyen Filizfidanoğlu, “Umarım istediğimizi alırız ve kimseye mahcup olmayız. Her şey Karasuspor için” sözlerini kullandı.

 

PROJE HAZIR

Filizfidanoğlu’nun konuşmasının ardından söz alan Mahmut Hanefi Erdoğdu, Karasuspor’un geçtiğimiz sezon pandemiden dolayı lige katılamadığını söyledi. Erdoğdu, “Bu sezon başında yönetici arkadaşlarımızla bir araya geldik ve ne yapmamız gerektiğini konuştuk. Ardından hedeflerimizi planladık. Bunları güçlü altyapı, profesyonel ligde kalıcı olma ve gelir getirici tesis olarak belirledik. Yaklaşık 40 gündür altyapımız faal durumda. Futbolun içinden gelen yeni ve profesyonel hocalarla anlaştık. Altyapıda sporcu sayımız 250’ye yaklaştı. Haftanın beş günü statta antrenman yapıyoruz” dedi. Kulübe tesis kazandırmak için çalışma yürüttüklerini de belirten Erdoğdu, “48 odalı bir tesis düşünüyoruz. Projesini hazırladık. Sezon başı kampları için büyük takımları buraya davet edip hazırlık maçları yapacağız. Aynı zamanda yarı pansiyon gibi işleteceğiz. Kulübe kalıcı gelir olmasını sağlayacağız” dedi.

 

TESİS PLANLAMASI

Her şeyin sonu tesise çıkıyor” diyen Mahmut Hanefi Erdoğdu, “Bu tesisi Karasu’ya kazandırmamız gerekiyor. Şu anda görüşmelerimiz devam ediyor. Bu projelerimizi Zeki hocamızla da paylaştık. Kendisiyle masaya oturduğumuzda, bu işin bir maddi boyutu olduğunu söylediğimizde bize söylediği tek bir şey var ‘Mevzu Karasupor ise gerisi teferruattır.’ Hocamız Karasu sevdalısı ve Karasu aşığıdır. Aynı zamanda teknik direktörlük kariyeri üst düzeyde olan profesyonel takımlar çalıştırılmış olan Zeki Hoca’nın Karasuspor’un başında olması bütün Karasulular için bir şanstır. Altyapı olarak bizim için de çok büyük bir nimettir” ifadelerini kullandı. Antrenör Zeki Çakır ise konuşmasına, Karasuspor’a bir değişim yaşatmak, bir vizyon ve misyon koymak amacıyla geldiğini, 44 yıldır sporun içinde bulunduğuna ve futboldan başka bir şeyle uğraşmadığına söyleyerek başladı.

 

BAZI AYAKLAR EKSİK

Antrenör Zeki Çakır, “Altyapılarda, profesyonel takımlarda çalıştık. İyi kötü bir bilgi birikimimiz oldu. 44 yıldır Karasu’da büyüme ve gelişme söz konusu. Ama bu gelişim ve büyüme bana göre sağlıksız. Çünkü sosyal, kültürel ve spor anlamında ayaklar eksik. O zamanki yöneticilerimize sokaktaki çocukları gösterip serzenişte bulunarak altyapı ve tesis olmazsa olmaz diyorduk. Bunlar olmadan verilen paraların boşa gideceğini söylüyorduk. Gelinen noktada arkadaşlarımız doğruları gördüler ve bir adım atmak istediler. Onlardaki heyecanı gördüm ve kurumsal gelişim için karşılıklı olarak prensiplerimizi ortaya koyduk. Saygı duyulan bir spor kulübü olmayı vizyon olarak belirledik. Sadece futbol değil, bir kulübün içinde barındıracağı tüm branşlar söz konusu. Karasu, coğrafyası, denizi, gölü, ırmağı ve ormanı ile buna uygun” diye belirtti.

 

BİRLİKTELİK SAĞLAMALIYIZ

Kulübün hedeflediği misyon konusunda da konuşan Antrenör Çakır, “Misyonumuz çalışkan, yardımsever, ahlaklı genç sporcular yetiştirmek. En kısa zamanda profesyonel liglerde Karasu’nun adını başarılı bir şekilde temsil edecek yetenekli gençlerimizi, onlara bilimsel ve doğru eğitimler sunarak hazırlayacağız. Gelen teklife hayır demek Karasululara ve mesleğimize ihanet olurdu. Bu zorlu yolda herkes elini taşın altına koyarsa, maddi ve manevi anlamda destek verirse başarıya ulaşır. Biz sihirbaz değiliz. Bilgi ve birikimlerimizi paylaşacağız. Ben değil biz düşüncesiyle hareket edersek bu yolda başarılı olma şansımız var. Bilgilerimiz sınırsız ama bu tek başına yeterli değil, birlikteliği sağlamalıyız” dedi. “Centilmenlik sportmenliğin ruhunda vardır” diyen Çakır, “Onun için biz burada Karasu hakkındaki olumsuz imajı değiştirmek zorundayız” ifadelerini kullandı.

 

İLK ADIM

Her şey değişir ama düşünce değişimi zor” diyerek sözlerine devam eden Antrenör Zeki Çakır, “Arkadaşlarımın geçmişte yapılan hatalarını bilerek değişim için ortaya çaba koyduklarını biliyorum. Bu da bizim için şans. Değişim ve gelişim olmadığı sürece başarı şansımız yok. Bu anlamda biz, önce altyapı ve daha sonra üstyapıda hedefleri kovalayan centilmen bir Karasuspor için burada ilk adımımızı atıyoruz. Karasu’muza, hepimize hayırlı uğurlu olsun” dedi. Bu yıl gruptan lider çıkmaları durumunda BAL’a çıkılıp çıkılmayacağı konusuna da açıklık getiren Çakır, “Spor hukuku konusunda bilgi sahibi olan Karasulu Avukat Mert Balcı ile görüşüp gerekli girişimleri başlayacağız” dedi.