KarasuSiyaset

Ülkemiz 21 yıldır devrim yaşıyor

 

Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, Ak Parti’nin kuruluşunun 21. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Yavuzyiğit, “Ülkemiz 21 yıldır devrim yaşıyor” dedi.

 

AK ANLAYIŞ 21 YAŞINDA

Ak Parti’nin kuruluşunun 21’inci yıldönümü nedeniyle Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, bir mesaj yayınladı. Başkan Yavuzyiğit, “Milletine efendilik etmeyi değil, hizmet etmeyi şiar edinen ve Türkiye siyaset tarihine damgasını vuran Ak anlayış 21 yaşında. Ak Parti’nin kurumsallaşma kararlılığı ve siyasette kalıcı, uzun ömürlü olma iddiası ise liderlik vasıfları, net duruşu ve halka erişebilme kabiliyeti ile doğal olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ismi ile birlikte anlam kazandı. Ak Parti Türkiye’de siyasal-sosyal istikrar ve huzura en çok ihtiyaç duyulan bir dönemde kuruldu. Ülkemiz o gün bugündür her alanda adeta bir devrimi yaşıyor. Gelişim ve değişim yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

TEK BAŞINA İKTİDAR

Ak Parti’nin kuruluşundan sadece 15 ay sonra girdiği ilk seçimde tek başına iktidar oldu” diyen Yavuzyiğit, “Türk siyasetinde Ak Parti dışında hiçbir siyasi partiye böylesine büyük bir başarı nasip olmamıştır. Ülkemizde hiçbir siyasi parti birbiri ardına girdiği seçimlerden sürekli başarı kaydederek başarı çıtasını yükseltmemiştir. Bu özel ayrılacağı Ak Parti yaşamıştır. Bunun en önemli nedeni ise Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu vizyonla milletimizin karşısına eser siyasetiyle çıkmaktır. Milletimizi, siyasetin odağına yerleştiren, vesayet kurumlarıyla kurallarını tasfiye eden Ak Parti’miz çok kısa süre içerisinde hakim parti konumuna geldi” diye konuştu.

 

ÖZGÜRLÜKLERİN TEMSİLCİSİ

Başkan Yavuzyiğit, “Ak Parti’miz gerek kadro gerekse siyaset yapma biçimi itibariyle hassas kırılma noktalarından geçti. Partideki yol ayrılıkları ve muhtelif eleştirilere rağmen Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Ak Parti’nin birleştirici gücü olmakla kalmadı, devlet yönetiminde de istikrar ve güvenin mutlak adresi haline geldiği aşikardır. Ak Parti, Türkiye’de nitelikli siyasetin, güçlü bir demokrasinin, milli iradenin, katılımcı yönetim anlayışı ve özgürlüklerin temsilcisi de oldu. Ak Parti’mizin iktidar olduğu günden bu zamana kadar Türkiye hemen her alanda adeta reform niteliğinde büyük gelişmeler kaydetti, kaydetmeye de devam ediyor” dedi.

 

MİLLETİMİZİN DESTEĞİ

Dolayısıyla geldiğimiz nokta gayretin, samimiyetin, özverinin ve en önemlisi de, milletimizden aldığımız desteğin ve duaların yansımasıdır” diyen Yavuzyiğit, “Ak Parti İlçe Başkanı olarak, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bizlere gösterdiği istikamette yalnız ve yalnız milletimize hizmet etmek için yürümeye devam edeceğiz inşallah. Bu duygu ve düşüncelerle genel başkanımızın liderliğinde Türkiye’ye çağ atlatan Ak Parti’mizin kuruluşunun 21’inci yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a en kalbi sevgi, saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca Ak davamızda bugüne kadar görev yapmış olan tüm dava arkadaşlarımıza saygı, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyor, aramızdan ayrılmış olanları ise, rahmet ve minnetle bir kez daha yad ediyorum” diyerek mesajını sonlandırdı.