KarasuSakarya

Uluslararası öğrenciler Karasu’yu gezdi

 

Sakarya Üniversitesi TÖMER’de eğitim gören öğrenciler Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği tanıtım ve turizm gezilerinin konuğu oldu. 2 gün tarihi ve doğal güzellikleri gezen öğrenciler Karasu’ya da hayran kaldı.

 

SAKARYA’YI GEZDİLER

Sakarya Büyükşehir Belediyesi şehrin tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtımı için gerçekleştirdiği gezilere devam ediyor. Bu kapsamda düzenlenen gezinin son konukları Sakarya Üniversitesi TÖMER’de eğitim gören uluslararası öğrenciler oldu. Büyükşehir Belediyesi organizasyonuyla 2 gün boyunca şehrin güney ve kuzey bölgelerinde tarihi ve doğal güzellikleri gezen uluslararası öğrenciler Sakarya’ya hayran kaldıklarını paylaştılar. Öğrenciler gezinin ilk günün de şehrin güney kısmını gezdi.

 

LONGOZA HAYRAN KALDILAR

Gezi programının ikinci gününde ise rota şehrin kuzeyi oldu. Poyrazlar Gölü’nde güne başlayan öğrenciler, kısa süre önce yenileme çalışmaları Büyükşehir Belediye marifetiyle tamamlanan ve açılışı gerçekleştirilen Acarlar Longozu’nu gezdi. 2 milyonu aşkın tıbbi ve aromatik bitkinin atıl alanda dikilmesiyle oluşturulan Sakarya Botanik Vadisi’ni de gezen öğrenciler son olarak Karasu sahilinde keşfi tamamladı. Büyükşehir Belediyesi ile gezi için teşekkürlerini paylaşan uluslararası öğrenciler, kendi ülkelerine Sakarya’nın güzelliklerini taşıyacaklarını ifade ettiler.