KarasuSiyaset

Bu insanlar keyfinden mi burada

 

Zafer Partisi İl Başkanı Aydın Bahar’ın da katılımı ile Karasu’da düzenlenen imza kampanyasını eleştiren Büyük Birlik Partisi Karasu İlçe Başkanı Hasan Eminoğlu, “Suriyeliler keyfinden mi burada duruyor. Gündem olmak için masum insanlar üzerinden siyaset yapılması çok çirkin” dedi.

 

ATEŞE Mİ ATALIM

Türkiye’de 4 milyon Suriyelinin olduğunu söyleyen Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Hasan Eminoğlu, Türkiye’nin Suriye politikasının birkaç günde çizilmediğini dile getirerek, “Bu insanlar burada bizim misafirimiz. Savaştan kaçmış, canını kurtarmış insanlara kucak açmak bizim kültürümüzün bir parçası. Bu insanların bugün gönderilmesi durumunda öldürülecekleri ortadayken siz bunu nasıl gündelik siyasete alet edersiniz” ifadelerini kullandı.

 

UCUZ SİYASET

Cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaştıkça siyasette hız artmaktadır” diyen Eminoğlu, “Bazı siyasetçiler sinekten yağ çıkarma peşinde. BBP hiçbir zaman çıkar siyaseti yapmamış aksine memleketinin çıkar ve menfaatlerini her şeyin üstünde tutmuştur. Ucuz siyasetler izlediğim kadar, en çok bildiğim ve 30 yılı aşkın hac yolculuğumda gördüğüm, tanıdığım Suriyeliler üzerine siyaset yaparak, ne kadar kişiyi kandırıp tarafıma çekerim peşindeler” dedi.

 

CANLI ŞAHİDİZ

Başkan Eminoğlu, “Suriye’de 15 Mart 2011 yılında bir iç savaş başlamıştır. Çünkü Esad, ülkesine Müslümanlara zulüm yapıyordu. Bizler buna canlı şahidiz. Esad, ülkesinde ayaklanmaları başlayınca ve yıkılacağını anlayınca destek bulduğu ülkeleri Suriye’ye davet etti. Buna Rusya, ABD, Fransa, İngiltere, İran gibi birçok ülkede karşı taraf olarak Suriye içine girdiler. Esad halkını her türlü bomba ile halkının üstüne gitti” diye belirtti.

 

SAHİP ÇIKTIK

Dünyada örneği görülmemiş ve kontrolsüz bir göç Türkiye’ye, Ürdü’ne ve yakın sınır ülkelerine canlarını, namuslarını kurtarmak için mülteci durumuna düştü” diyen Eminoğlu, “Türkiye olarak biz de din, dil, ırk ayrımı yapmadan kapılarımızı açtık. O mazlum insanlara sahip çıktık. Türk milleti necip bir millettir. Nerede mazlum var elini uzatır. Osmanlı döneminde, Viyana kapılarına petrol ve maden aramaya gitmedik” ifadelerini kullandı.

 

ÖZGÜRCE YAŞAMA

BBP’li Başkan Hasan Eminoğlu,  “Viyana’daki mazlum vatandaşların çırpınışlarını, gördükleri zulümleri görünce gittik ve oralara, insana değer, dinini ve özgürce yaşama şartlarını getirdik. Yine Mustafa Kemal Atatürk, Yunanlarda zulüm gören soydaşlarımıza, merhum Turgut Özal, Bosna-Hersek ve Bulgaristan’daki soydaşlarımıza kapılarını açmış sahip çıkmıştır” şeklinde konuştu.

 

VİCDANIMIZ YARALI

Sadece soydaşlarımıza, Müslümanlara değil bugün Ukrayna savaşında Ukrayna halkına da sahip çıkmış, kapılarını açmıştır” diyerek sözlerine devam eden Eminoğlu, “Avrupa ise Müslümanlara kapılarını kapamıştır, sadece kendi dininden olanlara kapılarını açmıştır. Bugün örneği Ukrayna-Rusya savaşında görüldüğü gibi. Yunanistan, Polonya ve diğer ülkelerin Müslüman mültecilere yaptıkları hepimizin vicdanını derinden yaralamakta” dedi.

 

GÜVENLİ BÖLGE

Eminoğlu, “Gelenlerden hoşnut olduğumuz ya da olmadığımız insanlar vardır. Bizler mazlumlara kapılarımızı kapatmayız. Devletimiz Suriye’de güvenli bölge oluşturarak onları vatanına döndürmekte. Elbet bir gün gidecekler ama göz göre göre bombaların altına, Esad’ın zulmüne terk edilmemeliler. Şu ana kadar güvenli bölgelere yüzbinlerce Suriyeli dönmüş ve dönmeye devam etmekte” ifadelerini kullandı.

 

DURUŞUMUZU BOZMAYIZ

Muhalefet ise Türkiye’yi kendi halkına bomba yağdıran Esad ile masaya oturun diye baskı yapmakta” diyen Eminoğlu, “Esad’ın elçileri gibi ülkemize, devletimize baskı yapmaktadır. İktidar olursak Suriyelileri göndereceğiz diyorlar. Acaba ne kadar oy devşiririz bunun peşindeler. Bu kadar kırıcı siyaset ile oy kazanılmaz. Siz ne derseniz deyin Türk milleti duruşunu bozmayacaktır” dedi.

 

GELİŞMİŞLİĞE BAKIN

Başkan Hasan Eminoğlu, “Dünyanın her noktasında, her mazluma sahip çıkıyor isek din kardeşlerimize de sahip çıkacağız. Günü gelince topraklarına yerleşecekler. Artık ucuz politikaları bırakın, kazanımlara, ülkemizin gelişmişliğine bakın. Sanayiden, ihracattan, savunma sanayiden çığır açmaktayız. Korona nedeniyle ne kadar duraklasak da bunlar geçici” şeklinde konuştu.

 

MAĞDUR ETMEDİK

Her şeye rağmen yine Cumhur İttifakı, ülkemizdeki vatandaşlarını mağdur etmemiş, enflasyona ezdirmemiş, halkını korumuştur” diyerek muhalefete seslenen Eminoğlu, “Siyaseti ilkeli, dürüst yapın adınız yıllarca anılsın. Merhum Genel Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu gibi. Her türlü pisliğe, kirliliğe hitap ederek az da olsa oyumuz artsın diye yalan, dalga düzen yapmadık, yapmayacağız da. Türk milletine yaraşır duruşumuz devam edecektir” dedi.