Tuğgeneral oldu

 

Kocaali ve Karasu İlçe Jandarma’da Bölük Komutanlığı yapan Mücahit Avkıran, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı kararname ile Tuğgeneral rütbesine yükseldi. Avkıran bu haberi sosyal medya hesabından duyurdu.

 

5 YIL KARASU’DA GÖREV YAPTI

2005 -2010 yıllarında Karasu İlçe Jandarma’da Bölük Komutanlığı yapan Mücahit Avkıran buradan Binbaşı rütbesine yükselerek Ankara’ya tayin olmuştu. Son olarak Kastamonu il Jandarma Komutanlığı’nda elde ettiği başarılarla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı kararname ile Tuğgeneral rütbesine yükseldi. Halen Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı görevini sürdüren Avkıran, Tuğgeneral rütbesiyle Şanlıurfa Jandarma İl Alay Komutanlığı’na tayin oldu.

 

SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Terfi haberini sosyal medya hesabından duyuran Avkıran, “Tuğgeneral rütbesine terfi etmem nedeniyle, bana bu makam ve rütbeyi layık gören, önce Yüce Allah’a ve Aziz Türk Milletine, sonra Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın İçişleri Bakanımıza, Sayın Kastamonu Valimize ve Sayın Jandarma Genel Komutanımıza şükranlarımı bildirir, Cenabı Allah’tan son nefesimize kadar bu vatana, bu aziz millete ve devlete en iyi şekilde hizmet etmeyi nasip etmesini dilerim” ifadelerini kullandı. Bir dönem Kocaali’de de görev yapan Avkıran, 1983 yılında askeri hayatına başlamış, bu zaman zarfında ise birçok ilde görev yaparak başarılarıyla adından söz ettirmişti.