Karasu

Karanlıkdere’ye Koca yatırım

 

 

Yıllardır yatırım yapılmayan ve sorunları her geçen gün büyüyen Karasu Karanlıkdere Mahallesi’nde Mahalle Muhtarı Yılmaz Koca’nın girişimleri ile çalışmalar başladı. Mahallenin dört bir yanında çalışma başlatan SASKİ, Sakarya Büyükşehir ve Karasu Belediyesi’nin ekipleri ile adeta mahalleyi yeniden inşa ediyor.

 

SASKİ SORUNU ÇÖZDÜ

Yıllardır görmezden gelinen Karasu Karanlıkdere Mahallesi, Mahalle Muhtarı Yılmaz Koca’nın girişimleri ile tekrar gün yüzüne çıkıyor. Karanlıkdere Mahallesi’nin en önemli altyapı sorunlarından biri olan Kızılcık Kavşağı’ndaki su baskınları dönemi artık kapanıyor. Uzun yıllardır vatandaşlara korkulu rüyalar gördüren yağmur suyu deşarj problemi, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü’nün başlattığı yağmur suyu deşarjı altyapı yatırımı ile çözülüyor. SASKİ, sağanak yağıştan olumsuz etkilenen Karanlıkdere Mahallesi’nde yoğun mesai harcamaya başladı.

CAMİYE ZARAR VERİYORDU

Her yağış sonrası mahalle içi yollarının sular altında kaldığını belirten Muhtar Koca, “Komşu mahallemiz Kızılcık üzerinden gelen yağmur suları, Karanlıkdere Çark Camii’ne ciddi oranda zarar veriyordu. Aşırı yağmurlar nedeniyle yoğun su birikintisi oluşmakta, hatta yakın sokaklarda ciddi sorunlara neden olmaktaydı. Göreve geldiğimiz ilk günden beri bu bölgeyle ilgili çok sayıda şikayet ve talep alıyorduk. Gerekli planlamaların ve yatırım programının hazırlanmasının ardından SASKİ Karasu-Kocaali Bölge Müdürümüz Ömer Babalıoğlu ve SASKİ Genel Müdürü Yiğit Turan’ın talimatı ile çalışmalar başladı” dedi.

60 METRE BORU DÖŞENDİ

SASKİ ekipleri tarafından yaklaşık 60 metre, binlik büz boru da döşeyerek ibadet hanemizi sular altında kalmaktan kurtarmış olduk” ifadelerini kullanan Koca, “SASKİ, DSİ, Sakarya Büyükşehir ve Karasu Belediyesi’nin ekipleri adeta mahalleyi yeniden inşa ediyor. 25 yıllık camimizi koruma altına aldık. Ayrıca mahallemizde alt yapı çalışmaları da başlamış oldu. Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Karasu Belediyesi’nin destekleri ile mahallemize en güzel hizmetleri getireceğiz. Adeta unutulan Karanlıkdere Mahallemizi yatırımlarla güzelleştireceğiz. Bizleri yalnız bırakmayan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’ya, SASKİ ve DSİ Müdürlerimize sonsuz teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. Gülcan Elmalı