Karasu

Karasu’da aşı çadırı kuruldu

 

Karasu İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Karasu Başbuğ Alpaslan Türkeş Parkı’nda aşı çadırı kuruldu. Uzun süre Karasu halkına hizmet verecek aşı çadırında vatandaşlar rahatlıkla sıra almadan koronavirüs aşısı olabilecek.

 

RANDEVUYA GEREK YOK

Karasu İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Karasu Başbuğ Alpaslan Türkeş Parkı’nda aşı çadırı kuruldu. Sağlık Bakanlığı’nın koordinesinde Türkiye’nin dört bir yanında aşı çalışmalarının hızlandığını belirten Karasu İlçe Sağlık Müdürü Doktor Yavuz Selim Özdin, “Aşılamada hızlı yol kat ediyoruz. Kısa süre içerisinde 18 yaş üzeri herkes aşısını olabilecek. Aşı kampanyasını hızlandırmak amacıyla Sağlık Bakanlığı’mızın ve Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü’müzün koordinesinde Karasu’da randevusuz olarak aşı uygulayabileceğimiz aşı çadırını kurduk. Bizim amacımız burada randevusuz bir şekilde aşı yapmak aşı kampanyasına destek olmak” ifadelerini kullandı.

YETERİNCE AŞI VAR

Aşı sıkıntısının olmadığını ve yeterince aşı olduğunu da belirten Özdin, “İnsanlar zaten şehir merkezine geliyor, gelmişken burada uygulamayı gören vatandaşlarımız aşılarını gelip yaptırabilir. Aşı uygulamasının ne kadar süreceğine dair net bir sınırımız yok. Karasu Devlet Hastanesi’nde ve Aile Sağlık Merkezlerinde yeterince aşımız var. Koronavirüs salgınına karşı elimizde en güçlü silahımız aşı, bu sebepten dolayı hepimiz kolları sıvayıp aşı kampanyasına destek vermeliyiz. Değerli Karasu halkımızı Karasu Başbuğ Alpaslan Türkeş Parkı’nda kurulan aşı çadırında aşı olmaya davet ediyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

40 BİN KİŞİ AŞI OLDU

Karasu’da ortalama 40 bin kişinin aşı olduğunu ve günde ortalama 1.000 kişinin aşılanmaya devam ettiğini belirten İlçe Sağlık Müdürü Yavuz Selim Özdin, “Türkiye’de yapılan aşı sayısını ortada. Bu güne kadar ciddi bir yan etki ile karşılaşılmadı. Hafif yan etkiler zaman zaman görülebilmekte fakat bu yan etkiler normal bir enjeksiyon uygulamasında da görüldüğünden dolayı korkacak hiç bir şey yok. Karasu Devlet Hastanesi’nde kovid-19 vakası ile yatan hiç bir vatandaşımız kalmadı. Önümüzde bir yaz sezonu var. Ülke olarak normalleşmeye adım atıyoruz. Vatandaşlarımızdan kişisel tedbirlere sabırla uymalarını, randevularını alarak veya mobil aşı merkezlerine gelerek aşılarını bir an önce yaptırmalarını rica ediyoruz. Koronavirüs üstesinden hep birlikte geleceğiz” dedi. Gülcan Elmalı