Eğitim

Hayalindeki Karasu’yu projelendirdi

 

Karasu Atatürk Anadolu Lisesi Matematik Öğretmeni Ayşe Gökalp’in danışmanlığını yaptığı, 11. sınıf öğrencilerinden Merve Özkan, 52. Liseler Arası TÜBİTAK yarışmasında Coğrafya alanında hazırladığı proje ile Asya Bölge Finali’nde üçüncü oldu.

 

3’ÜNCÜ OLDU

Karasu Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri TÜBİTAK projeleri ile harikalar yaratmaya devam ediyor. Atatürk Anadolu Lisesi Matematik Öğretmeni Ayşe Gökalp’in danışmanlığını yaptığı, 11. sınıf öğrencilerinden Merve Özkan, 52. Liseler Arası TÜBİTAK yarışmasında Coğrafya alanında hazırladığı proje ile Asya Bölge Finali’nde 3’üncü oldu. Gençler neden Karasu’da kalmak istemiyor düşüncesiyle projesine başlayan Özkan, ilk olarak Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ve kurum amirleri ile görüşerek Karasu hakkında detaylı bilgi aldı.

PROJELER ARASINA EKLENDİ

“Hayalimdeki Şehir” adlı proje ile Karasu’da olması istenen yapıları planlayarak projelendiren Özkan, Yenimahalle’de seyir kulesi, Küçükboğaz’da kamp alanı, plaj bölgesinin sahili üzerine 4 tane iskele kurdu. Denizden hem gece hem gündüz yararlanan Özkan, amfi bölgesine açık hava sineması yerleştirildi ve Karasu anı yazısı ekledi. Her mahalleye geri dönüşüm ve mama otomatları koyarak, hem halkın geri dönüşüme destek vermesi hem de kedi köpek için mama ve su desteği sağladı. Karasu’nun çok kültürlülük yapısına uygun olarak her yıl kültür festivali yapılması planladı. Son olarak Hayalimdeki Şehir projesi Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’ya sunuldu ve kendisi tarafından beğenilerek, proje Karasu’yu kalkındırma projeleri arasına eklendi. Gülcan Elmalı