Fısıltı Gazetesi

Sosyal Yaşam Merkezi ertelendi

Karasu Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda Luna Park İşletmecisi ile sözleşmenin sonlandırılması üzerine buraya yapılacak olan   Karasu Yaşam Merkezi projesi tanıtılmış, Belediye Başkan Yardımcısı Hilmi Erbatan, projeyle ilgili detaylı bilgi vermişti.

Edinilen bilgilere göre zemin etüdü yapıldığı ancak ilgili işletmecinin taşınma noktasında pandemi de gerekçe gösterilerek mahkeme yoluyla yürütmeyi durdurma kararı aldığı öğrenildi. Bu duruma göre projenin gerçekleşmesinin bu yıl için mümkün olamayacağı belirtiliyor.

 

Tomografi bekleniyor

Karasu Devlet Hastanesi’ne  gelmesi beklenen Tomografi cihazının ihale süreci tamamlanmasına rağmen hizmete başlanılmaması birtakım bürokratik işlemlerin tamamlanmasından kaynaklandığı belirtildi. Edinilen bilgilere göre hizmet alımı yoluyla kurulacak tomografi cihazının hastalara hizmet verilmesine ilişkin ilgili firmanın önünde 2 aylık daha zaman olduğu öğrenildi. Bu süre içinde her an hizmetin başlayabileceği de  bilgiler arasında yer alıyor.

 

Kalabalık mı geziliyor

Koronavirüs verilerine göre Sakarya’nın değerleri yüksek çıkınca denetimler ve tedbirler sıkılaştırıldı. Ancak denetimler esnasında görevlilerin sayısı dikkatli gözlerden kaçmıyor. Denetim yapan bazı ekiplerdeki görevli sayısı onun üstüne çıkıyor. Şeffaflık adına ve tutanağın daha sağlıklı kabul edilmesi amacıyla yapılan bu uygulama denetimlerin sağlık olmasına fayda sağlasa da vatandaşlar tarafından olumlu karşılanmıyor.

 

Karabulut emekli oluyor

Yıllardır Adapazarı’nda Toyotasa Acil Hastanesi’nde Personel Şefi olarak görev yapan Cemal Karabulut emekli oluyor. Karabulut, bugüne kadar kimseyi kırmamış, herkesin sorununa derman olmak için çaba göstermiştir. Karabulut’a emeklilik hayatının şimdiden hayırlı olmasını temenni ederiz.

 

Köylerin haberi olmayınca

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Kapalı Pazaryeri’ne girişler HES kodu ile yapılmaya başlandı. Karar verildikten sonra hızlıca anonslara başlansa da kırsal mahallelerdeki (köylerdeki) vatandaşların büyük bir kısmı durumdan haberdar olamadı. Pazaryeri’nde araçtan indiklerinde sürprizle karşılaşan vatandaşlar dinlenmek için banklara oturmaya kalktıklarında da zabıta ekipleri tarafından ikaz edildi. Pazaryeri’nde bu nedenle zaman zaman tansiyon yükseldi. Tartışmalar yaşandı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.