Karasu

Dersimiz 142 taşınmaz

 

Karasu Belediyesi ve Karsaş’ın vergi dairesi ile SGK borçlarının ödenmesi için 142 taşınmazın bu kurumlara devredilmesi kararı il-ilçe gündemini işgal etti. CHP İl Başkanı Keleş ve Bağımsız Siyasetçi Ender Serbes konuyu gündemin ilk sırasına çıkarırken Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, konunun köpürtüldüğünü söyledi.

 

İLDE GÜNDEM OLDU

Karasu’daki 142 taşınmazın vergi dairesi ve SGK’ya devredilmesi konusu ilde de gündem oldu. CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, İshak Sarı’nın üslubunun tehditkar olduğunu ifade ederek, “Sizin tehditkar üslubunuz bizi korkutamaz. Siz önce bu taşınmazların asıl değerini halka açıklayın” dedi. Bağımsız Siyasetçi Ender Serbes, belediyenin bu kararından vazgeçmesi gerektiğini dile getirirken, Karasu Muhtarlar Derneği Başkanı Türker Tetik, Meclis’te olumlu oy kullananların hepsinin vebal altında olduğunu söyledi.

KÖPÜRTÜLÜYOR

142 taşınmazın devrinin bir satış olmadığını söyleyen Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ise konunun kasten siyaset malzemesi yapıldığını söyledi. Basının da bu işe çanak tuttuğunu söyleyen Sarı, “Bizim Karasu’ya hizmet yapmamızı istemiyorlar. Bazı kişiler işleri ters döneceği için kamuoyu yanıltılmaya çalışılıyor ve olaylar köpürtülüyor” dedi. Cuma günü basın toplantısı düzenleyen İshak Sarı, basının konuyu kasten gündemde tuttuğunu bunun amacının da hizmete engel olunması olduğunu söyledi.