Çalışmalar yerinde değerlendirildi

 

Geçtiğimiz Çarşamba günü Karasu’da inşaatı süren ve deprem güçlendirmesi yapılan okulları ziyaret eden Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, çalışmaları yerinde kontrol etti.

 

PLANLAR GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Yatırımı yapılan ve yapımına başlanan üç okul inşaatını ve deprem güçlendirmesi yapılan okulları ziyaret eden Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, okul müdürleri ve çalışanlar ile bir araya gelerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ziyaret kapsamında ilk olarak eski hastane inşaatı yerine yapılacak olan Aziziye İlkokulu inşaatını ziyaret eden protokol, ardından deprem güçlendirme çalışması yapılan Sezi Eratik Ortaokulu’nda yapımı süren çalışmaları yerinde değerlendirdi. Ayrıca, yeni yapılacak olan Aziziye İlkokulu’nun, 24 derslikli temel eğitim binası şeklinde inşa edileceği, düşünüp planlan hususların bu okulda gerçekleştirileceği bilgisi verildi.

İSTİŞARELER YAPILDI

Ziyaretlerine deprem güçlendirme projesi yapılan Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden devam eden protokol, çalışmaları canlı olarak takip etti ve projeyi çalışanlarla birlikte inceledi. Ziyaretler kapsamında, adliye yanında yapımı devam eden yeni okul inşaatında yapılan istişareler ardından açıklamalarda bulunan Kaymakam Ahmet Naci Helvacı, “Yatırımı yapılan ve yapımına başlanan üç okulumuz var. Her birinin yapımı yaklaşık bir yıl sonra bitecek. Yani 2022-2023 eğitim-öğretim yılında öğrenciler yeni okullarında eğitimlerine başlayacak. Bunun yanında deprem yapılandırmasında olan okullar 2. dönem faaliyete başlayacak. Bütün bu çalışmalar bittiğinde hem okullarda oluşan yoğunluk giderilecek hem de ilçemiz eğitimine çok büyük katkı sağlayacak” şeklinde konuştu. Tuğçe Erdem