Ben benden öncekilere benzemem

 

Karasu Belediye Meclisi Haziran Ayı Toplantısı beklendiği gibi gergin başladı. Toplantıda söz isteyen BBP’li Mehmet Çatalbaş’a 4 dakika süre verdiğini söyleyen Belediye Başkanı İshak Sarı, Çatalbaş’ın 8 dakika süren açıklamasının ardından sert konuştu: Bundan sonra kelimelerinizi seçerek konuşun. Bundan sonra açıklama yapmayacağım, yargıya gideceğim.

 

ÖNCE HAKKI ÖĞRENİN

Bir önceki mecliste Belediye Başkanı İshak Sarı’nın açıklamalarına hedef olan BBP’li Mehmet Çatalbaş Haziran Ayı Meclisi’nde konuştu. Bir önceki toplantının gününü ve saatini görmediği için gelemediğini söyleyen Çatalbaş, kendisine yöneltilen eleştirilere yanıt verdi. Başkan Sarı’nın “Dört dakika süren var” diyerek söz verdiği Çatalbaş, 8 dakika süren konuşmasına, “Evleri camdan olanlar başkalarının evine taş atmamalı. Siz önce hakkı öğrenin sonra kimin haklı olduğunu değerlendirirsiniz” ifadelerini kullandı.

BOŞ TENEKEDEN ÇOK SES ÇIKAR

Çatalbaş’ın ardından konuşan Belediye Başkanı İshak Sarı, “Bundan sonra sözlerinize dikkat edin. Polemiklerden beslenenler oluyor. Siyaset yapacaksak düzgün yapalım. Ben eski belediye başkanları tarzında siyaset yapmıyorum. Alnım ak. Dolayısıyla karnımı ağrıtacak hiçbir şey yok. O konuda da rahat olduğum için de size her türlü cevabı verebilirim. Derneğiniz bir açıklama yapmış ama benim sizin dışınızdaki kimseyi kastetmem söz konusu değil. Sözlerimin tamamı sizedir. Son sözüm şöyle olsun boş teneke sesi çok çıkar arkadaşlar” diye konuştu.

İSPATLAMAYAN ŞEREFSİZDİR

BBP’li Mehmet Çatalbaş’ın açıklamalarının kendisini de ilgilendirdiğini söyleyen Ak Partili Sabri Aslanbay, açıklamaların kendisi satın aldığı yerle ilgili olduğunu belirterek, “Siyaseti hep şeytani yapıyorsunuz. Biraz da rahmani yapın. Mehmet Çatalbaş’ın yaptığı basın toplantısının ardından ben kendisini aradım. Bahsi geçen yer 2008 yılında revize edilmiş ve yeşil alandan çıkarılmış. 2018’de ben belediye meclis üyesi değilim. Oraya iki tane blok dikilmiş diyor. İddia eden kişi o. Ben de diyorum ki iddiasını ispatlamayan şerefsizdir, namussuzdur, alçaktır” dedi.