Eğitim

Sancaktutan’dan il birinciliği

 

 

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çevrimiçi slogan yarışması düzenledi. Düzenlenen yarışmaya katılan Karasulu lise öğrencisi Vildan Sancaktutan, il birinciliğini kimseye kaptırmadı.

 

SLOGAN YARIŞMASI

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü etkinlikleri kapsamında Mesleki ve Teknik Eğitim Okulları arasından çevrimiçi slogan yarışması düzenlendi. Yarışmaya katılan Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Vildan Sancaktutan, “Vatanın temeli hürriyet, çehresi millet, ruhu istiklaldir” sloganı ile il birincisi oldu.

ÇITA YÜKSELİYOR

Birincilik belgesini Sakarya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Naci Doyuk’un elinden alan Sancaktutan’ı, Okul Müdiresi Canan Erol yalnız bırakmadı. Öğrencisini tebrik eden Erol, Karasu’ya bu gururu yaşatan Sancaktutan’a başarılar diledi. Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan ise, “Karasu’da eğitim çıtası her geçen gün yükselmekte. Öğrencilerimizin bu başarılarıyla gurur duyuyoruz” diyerek Sancaktutan’ı tebrik etti.