Karasu

23 Nisan’da büyük şenlik

23 Nisan’da büyük şenlik

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Karasu Belediyesi geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da çocukların oyun ve aktivitelerle dolu bir bayram geçirmeleri için 23 Nisan Şenliği düzenledi. Geleneksel hale gelen 23 Nisan şenliği, gün boyu birbirinden güzel oyun, aktivite ve ikramlar eşliğinde devam etti.

Kortej yürüyüşü düzenlendi

Karasu Belediyesi geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocukların oyun ve aktivitelerle dolu bir bayram geçirmeleri için 23 Nisan Şenliği düzenledi. Geleneksel hale gelen 23 Nisan şenliği, gün boyu birbirinden güzel oyun, aktivite ve ikramlar eşliğinde devam etti. Belediye Başkanı İshak Sarı, 23 Nisan Resmi kutlamalarının hemen ardından Atatürk Bulvarı’ndan Pazaryeri Otopark’ta kurulan Şenlik Alanı’na kadar devam eden bandolu kortej yürüyüşüne vatandaşlar ile birlikte katılım sağladı. Başkan Sarı, yürüyüş esnasında çocuklara çikolata ikram etmeyi de ihmal etmedi.

İkramlar yapıldı

Şenlik süresince ziyaretçilere pamuk şeker, patlamış mısır ve Osmanlı macunu ikramları yapıldı. İlçe Kaymakamı Mehmet Uğur Arslan ve Belediye Başkanı İshak Sarı, İlçe Protokolüyle birlikte şenlik alanında bir süre çocukların ve ailelerin bayram coşkusuna ortak oldu. Şenlikte Orman İşletme Müdürlüğü tarafından alanda 5D Cep Sinema, Dev Ekran, İtfaiye ve ormanları korumanın önemiyle ilgili farkındalık oluşturacak stantlar konumlandırıldı. Kaymakam Arslan, Başkan Sarı ve protokol mensupları, 5D Video sunumunu izleyerek stantları gezdi.

Coşkuya ortak olduk

Açıklamada bulunan Başkan Sarı, “Çocukların bayram sevincini dolu dolu yaşamaları için büyük 23 Nisan şenliğinde çocuklarımızın mutluluğuna, coşkusuna ortak olduk. Evlatlarımız doya doya eğlensinler diye pek çok oyun ve aktiviteyi bugün Karasu’muza getirdik. Geleneksel hale gelen şenliğimizde görüyorum ki bu sene geçen yıllardan daha da yoğun bir katılım söz konusu. Çocuklara armağan edilmiş bu özel günde evlatlarımızın bayram sevincini doya doya yaşamasında, yüzlerinin gülmesinde ve güzel anılar biriktirmelerinde küçük bir pay sahibi olabilmek bizim için bahtiyarlık vesilesi. Bayramlar çocuklar gülünce güzel. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramımız kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Sarı, “Bayramlar çocuklar gülünce güzel” dedi.
Şenlik süresince ziyaretçilere pamuk şeker, patlamış mısır ve Osmanlı macunu ikramları yapıldı.
Sarı, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramımız kutlu olsun” dedi.
İlçe protokolü de programa katıldı.