Karasu

23 Nisan coşkuyla kutlandı

23 Nisan coşkuyla kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Limandere İlkokulu ve Cumhuriyet Ortaokulu’nda coşkuyla kutlandı. Vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleştirilen programda sınıfların hazırladığı gösteriler büyük beğeni topladı.

Katılım yoğun oldu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Limandere İlkokulu ve Cumhuriyet Ortaokulu’nda coşkuyla kutlandı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleştirilen programda sınıfların hazırladığı gösteriler büyük beğeni topladı. Anasınıfının hazırladığı “Özgürlük” ve “Dünya Çocukları” gösterilerinin ardından ilkokul öğrencileri “Türkiyem” isimli step gösterisi yaptı.

Yarışmalar düzenlendi

Program ilkokul öğrencilerinin “Sarı Çizmeli Mehmet Ağa” ve “Yollarda Bulurum Seni” gösterileri ile devam etti. Öğrencilerin “İzmir Marşı” ve “Bahçe Duvarından Aştım” gösterileri büyük beğeni aldı. 23 Nisan’ın vazgeçilmezi olan yarışmalarda heyecan doruktaydı. Çuval, kaşıkla yumurta taşıma ve sandalye kapmaca yarışmalarında çocuklar kıyasıya yarıştı. Cumhuriyet Ortaokulu 5. Sınıf Öğrenci Korosu, Müzik Öğretmeni Hamza Evcil eşliğinde çeşitli şarkılar seslendirdi.

Unutulmaz anlar yaşandı

Ortaokul öğrencilerinin hazırladığı halk oyunları gösterisi de büyük beğeni aldı. Yaklaşık iki saat süren programda öğrenciler ve izleyiciler unutulmaz anlar yaşadı. Program sonunda Limandere İlkokulu Müdürü Erol Cantürk ve Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Enes Kamalı programı hazırlayan öğretmen ve öğrencileri tebrik ederken, yoğun katılımlarıyla desteklerini esirgemeyen öğrenci velilerine ve Limandere halkına teşekkür etti.

Öğrenciler ve izleyiciler unutulmaz anlar yaşadı.
Öğrencilerin “İzmir Marşı” ve “Bahçe Duvarından Aştım” gösterileri büyük beğeni aldı.
23 Nisan’ın vazgeçilmezi olan yarışmalarda heyecan doruktaydı.