Manşet

Kummahalle bilmecesi

Kummahalle bilmecesi

Karasu’nun İhsaniye Mahallesine bağlı Kummahalle Mevkii’ndeki imar değişikliği, mahalle halkını tedirgin etti. İmar değişikliği öngörülen bölgede bulunan evlerin kaldırılmasının söz konusu olmadı vatandaşların harekete geçmesine neden oldu. Bölge için bir ara formül aranıyor.

Bilgilendirme yaptı

Karasu Belediye Meclisi’nden geçtiğimiz dönem geçen Kummahalle Mevkii’ndeki imar düzenlemesi Büyükşehir İmar Komisyonu’nda değerlendirilmeye başladı. Karasu’dan MHP’li Fatih Şentürk ve Yeniden Refahlı Hakkı İskender Büyükşehir’de İmar Komisyonu’nda görev yapıyor. Önceki hafta görüşülen konu Salı günü yeniden değerlendirildi. Değerlendirme öncesi İhsaniye’ye giden Yeniden Refah Partisi Büyükşehir Meclis Üyesi Hakkı İskender vatandaşa bilgi verdi, talep ve beklentilerini dinledi.

Geriye bırakıldı

Mahalle halkının mağduriyet yaşamaması ve bölgenin turizme kazandırılmasına yönelik çalışmalarda bulunulması gerektiğini ifade eden Yeniden Refah Partisi Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hakkı İskender, “Mahalle halkını bilgilendirmeye ilişkin bir toplantı düzenledik. Burada hem vatandaşımıza bilgi verdik hem de talep ve tedirginliklerini not aldık. Bunları İmar Komisyonu’na taşıdık. Sonuçta vatandaşımızın mağdur olmayacağı, bölgenin değerini artıracak bir karar alacağımızı ümit ediyorum” dedi.

Bölge için bir ara formül aranıyor.