Karasu

2.5 yılda 20 araç

 

Karasu Belediyesi araç filosuna dört çöp kamyonu daha eklendi. Perşembe günü araçların tanıtımını yapan Başkan İshak Sarı, “Göreve geldiğimiz gün itibariyle Karasu şantiyemize toplam 20 araç kazandırmış olduk” ifadelerini kullandı.

 

4 ÇÖP KAMYONU

Perşembe günü Karasu Belediyesi’nde dört aracın tanıtımı yapılan açılışla ilçe basınına yapıldı. Açılışta Başkan İshak Sarı önderliğinde çöp kamyonlarıyla kısa bir konvoy oluşturuldu. Sarı yaptığı açıklamada, Ekim ayı itibariyle Karasu’ya daha iyi hizmet verebilmek için dört çöp kamyonu kazandırdıklarını belirterek, “2.5 yılda bu 20’inci aracımız. Karasu’ya hayırlı olsun” dedi. Sarı, “Çöp meselesi küçümsenecek bir durum değil. Bu hizmet aksasa Karasu yaşanmaz hale gelir” şeklinde konuştu.

2 MİLYON 700 BİN

Yeni gelen araçlarımızın değeri 2 milyon 700 bin” diyen Sarı, KDV hariç çok ciddi bir bütçe olduğunu da sözlerine ekledi. Başkan Sarı, “Karasu fen işleri ve park bahçelerden sonra en büyük gideri olan yer Karasu temizlik işleri ve araç ekipman anlamındaki hizmetler. Bunların küçümsenecek bir durumu yok. Araçlar sahada olmak zorunda. Ömrünü tamamlamış araçlar vardı bunları yenilemek zorundaydık. Bu araçlarla Karasu temizlik açısından nefes alacak duruma gelecek” dedi.

SAYILI İLÇELERDEN

Başkan İshak Sarı, “Bu araçlarla hem yakıt tasarrufu hem parça, bakım, tamirat masrafı noktasında tasarruf ediyoruz hem de çöp hizmeti noktasında koku ve su dökmeye bir son vermiş oluyoruz” dedi. “Karasu’muz şantiye açısından ilimizdeki sayılı güçteki ilçelerden bir tanesi” diyen Sarı, “Tabi bunlar gayret ve öz veriyle gerçekleşen işler. Bu konuda gayret gösteren ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Karasu durmuyor gün geçtikçe gelişiyor. Belediyemiz zenginleşiyor ve gelişiyor bizlerde durmadan çalışıyoruz” diye konuştu.

AYAĞA KALDIRDIK

Arsa satarak herhangi bir çöp kamyonu almadıklarını da açıklamalarına ekleyen Sarı, “Bu araçları kendi öz bütçemizden temin ederek aldık. Bazıları bu hizmetleri görmezden gelse de Karasu için canla başla çalışmaya devam ediyoruz. Halkımız Karasu’daki değişimin ve gelişimin farkında” dedi. “Belediyemizi yeniden ayağa kaldırdık” diyerek sözlerine devam eden Sarı, “10 yıldır yapılamayan hizmeti 2.5 yıl içerisinde Karasu halkının hizmetine sunduk” ifadelerini kullandı.

KOKU KALMAYACAK

Çöp araçlarının yeni bir koku ve dezenfektan sistemiyle donattıklarını da söyleyen Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, “Kamyonları geçtikten sonra arkasında artık koku bırakmayacak” dedi. Şantiyede miadı dolmuş araçların olduğunu da söyleyen Sarı, yeni araçların faaliyete geçmesinin ardından onları da ihaleyle satıp yeni araçlar alınacağını belirtti. “Ciddi tasarruf ve matematiksel hesaplarla ayakta duruyoruz” diyen Sarı, “Biz işi bu hesaplarla bereketlendiriyoruz” dedi.

SAHİL PROJESİ

Tanıtım da sahil projesinden de söz eden Sarı, “Mayıs ayı itibariyle boyalı kaldırımlar, ışıklı ağaçlar, yollardaki işaret ve yaya yolu üzerindeki oturaklarıyla çok farklı bir cadde göreceksiniz” dedi. Sarı, Karasu için daha birçok güzel proje üzerinde çalıştıklarını da sözlerine ekledi. Açılışa Başkan yardımcıları Hilmi Erbatan, Hüdaver Ağun ve İsmail Karakaş, Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, Ak Parti Karasu Kadın Kolları Başkanı Nesrin Basmacı, bazı yönetim kurulu, meclis üyeleri ile mahalle muhtarları katıldı. Bahar Kaya