KarasuSiyaset

Yurt dışındakileri doyurmayı bırakın

 

Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanı Salim Direk, yapılan zamlara yönelik açıklamada bulundu. Direk, “İhracata yönelik ekonomi modeli izleyip yurt dışındakileri doyuracağınıza bırakın malınız içerde kalsın memleketimizdeki insanlar doysun” dedi.

 

AYLAR ÖNCE UYARDIK

Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanı Salim Direk, yapılan zamlara yönelik açıklamada bulunarak, “Aylar önce uyardık. Kur farkından dolayı memleketin her şeyi dışarı satılarak memleket boşaltılacak dedik. Ama ‘biz biliriz’ dediler. Ramazan ayından sonra memleketin hali daha da kötü olacak” ifadelerini kullandı. Başkan Direk, “İhracata yönelik ekonomi modeli izleyip yurt dışındakileri doyuracağınıza bırakın malınız içerde kalsın memleketimizdeki insanlar doysun” dedi.

 

İHRACAT MEMLEKETİ BATIRACAK

Fazla ihracat bu memleketi batıracak” diyen Başkan Direk, “Memleketimizde üretimle alakalı bir problem yok. Lakin üreticiler ihracatla daha fazla para kazandığı için, üretilen mallar fazlasıyla ihracat ediliyor. Bunun önüne bir an önce geçilmeli. İhracat belli bir kotada durdurulmalı. Fazla ihracat zamanla memleketimizde sorunlara yol açacaktır” dedi. Sorunları sıralayan Direk, “Satılan malı üretici iç piyasası dış piyasa fiyatına getirmek istiyor. Kur farkı fazla olduğundan malların fiyatı artacak ve artmaya devam edecek” diye belirtti.

 

GEÇİM DAHA DA ZORLANACAK

Sorunları sıralamaya devam eden Başkan Direk, “Ham madde sıkıntısı yaşadığımız için kur farkından dolayı fazla ihracatla var olan ham madde stokumuz tükenecektir. Asgari ücretle geçinen ve dar gelirli olan vatandaş kira, doğalgaz ve elektriğe gelen zamlardan sonra yiyeceğe zam gelmesiyle birlikte geçim zorlanacak. Geçim sıkıntısından dolayı aile içi geçimsizliklerin artmasıyla beraber aile hayatları çatırdamaya ve ailevi sorunlar baş göstermeye başlayacak” ifadelerini kullandı.

 

VATANDAŞ İÇİN ÇÖZÜM BULUNMALI

Açıklamasına devam eden Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanı Salim Direk, “Tencerenin boş kalmasıyla beraber tencerenin deviremeyeceği hiçbir hükümet yoktur sözüyle bu hükümetin değişimi gerçekleşecektir. Hükümet bir an önce dar gelirli vatandaş için çözüm bulmalıdır” dedi. Başkan Direk, “Aksi halde görev devredilmelidir. Anadolu’nun bu memleketi yönetecek çok cengaverleri vardır” diyerek açıklamasını sonlandırdı.