Kocaali

Kocaali için önemli

 

Ak Parti Kocaali İlçe Başkanı Ersan Demir ve eski belediye başkanı ve yönetim kurulu üyesi Osman Emanet geçtiğimiz hafta Kocaali İlçe Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti. Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Başkan Ersan Demir, hastanenin kapasitesinin ve hizmet kalitesinin artırılmasını Kocaali için en önemli konulardan biri olduğunu söyledi.

 

GENEL DURUM

AK Parti Kocaali İlçe Başkanı Ersan Demir ve eski belediye başkanı ve yönetim kurulu üyesi Osman Emanet Kocaali İlçe Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti. Başkan Demir ve Emanet Hastane Başhekimi Doktor Ümit Çakmak ve İdari ve Mali İşler Müdürü Ali Kahrıman ile bir araya geldi. Başhekimlik makamında gerçekleşen görüşmede hastanenin fiziki durumu, hasta yoğunluğu, uzman hekim ve poliklinik durumu, diyaliz ünitesi ve kapasite artırımı gibi konular görüşüldü.

 

YENİDEN BAŞLAYACAK

Konuyla ilgili açıklama yapan Ak Parti İlçe Başkanı Ersan Demir geçtiğimiz ay tayin nedeniyle boşalan çocuk hastalıkları polikliniğinin dolduğunu ve yeniden hizmete başlayacağını söyledi. Başkan Demir “Yaklaşık bir ay önce uzman hekimimizin tayini nedeniyle çocuk hastalıkları polikliniğimizde uzman boşluğu oluşmuştu. Kadromuz mevcut ve geçtiğimiz günlerde tercihen doldu. İl Sağlık Müdürlüğümüzün bu kadroya dair görevlendirmesinin ardından kısa süre içerisinde yeniden hizmete açılıp uzman hekimimiz görevine başlayacak” dedi.

 

FİKİR BİRLİĞİ VAR

Hastanenin kapasitesi ve özellikle diyaliz ünitesinin durumu ile ilgili de görüştüklerini belirten başkan Ersan Demir “Şu an hastanemiz yüksek kapasite ile hizmet veriyor. Özellikle diyaliz ünitemiz tam kapasite çalışıyor. Daha önce bununla ilgili görüş birliğimiz olmuştu. Ve bunu kamuoyu ile paylaşmıştık. Hastanemizin gerekirse ek bina ile büyütülmesi, diyaliz ünitemizin kapasitesinin artırılması gibi konularda bir görüş birliği bir fikir altyapısı oluşturmuştuk. Yine bu konuda fikir alışverişinde bulunduk. İnşallah ilerleyen dönemde bu konuda daha somut adımlar atacağız. Hastanemizin daha yüksek kapasite ile daha nitelikli hizmet vermesi ilçemiz için en önemli konulardan biri” şeklinde konuştu.