KarasuSakarya

Yüce su çalışmalarını aktardı

Yüce su çalışmalarını aktardı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı su tasarrufu çağrısının ardından, Sakarya’da yürütülen su çalışmaları hakkında kamuoyunu bilgilendirdi. Yüce, “Darıçayırı Barajı Sakarya’nın yeni kaynakları arasında yer alacak” dedi.

Çevreci belediyecilik anlayışı

Bugüne kadar Sakarya için atılan adımlarda çevreci belediyecilik anlayışından asla ödün vermediklerini söyleyen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı su tasarrufu çağrısının ülke ve dünya için önemli bir çağrı olduğunu belirtti. Yüce, “Geleceğimize miras bırakacağımız su kaynaklarımızı bugün koruyamazsak dünya maalesef yaşanabilir bir yer olmaktan çıkacaktır. Yaşamın en önemli parçalarından biri olan suyumuzun bir damlasını dahi israf etmemek ve yeni kaynakları en doğru şekilde vatandaşlarımızın hizmetine sunmak için biz kurum olarak gerekli çabanın üstünde bir çaba gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

Saha çalışmaları başlayacak

Bu kapsamda Sakarya’nın geleceğine yön verecek çalışmalar yaptıklarını ve Darıçayırı Barajı’nın Sakarya’nın yeni kaynakları arasında yer alacağını belirten Başkan Yüce, “Gelecek vizyonu olan ve attığı doğru adımlarla ülkenin her alanda şahlanmasını sağlayan bir lidere yakışır şekilde belediyecilik çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu kapsamda ülkemizin ve şehrimizin su geleceğini düşünerek Sakarya’ya yeni bir baraj daha kazandıracağız. Sakarya’nın su ve enerji kaynakları arasında yer alacak 3 Milyar TL’lik Darıçayırı Barajı’nın saha çalışmalarına yakın zamanda başlayacağız” şeklinde konuştu.