Siyaset

CHP’de ittifak çanları çaldı

CHP’de ittifak çanları çaldı

Saadet Partisi Karasu İlçe Başkanı Oğuzhan Coşkun ve Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanı Salim Direk, CHP Karasu İlçe Başkanlığı’na ziyarette bulundu. Gerçekleşen ziyarette geçtiğimiz günlerde yapılan kongrede CHP Karasu İlçe Başkanı olarak seçilen Uğur Büyük ve yönetim kurulu tebrik edilerek 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek Yerel Seçimler hakkında konuşuldu.

“Birlik olursak, sonuç alırız”

Cumhuriyet Halk Partisi Karasu İlçe Uğur Büyük’e hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor. Saadet Partisi Karasu İlçe Başkanı Oğuzhan Coşkun ile yönetimi ve Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanı Salim Direk, CHP Karasu İlçe Başkanlığı’na ziyarette bulunarak Başkan Büyük ve yönetimine hayırlı olsun dileklerini iletti. Yapılan ziyarette 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri hakkında konuşan ilçe başkanları, önceliğin Karasu olduğunu belirterek, “Birlik olursak sonuç alırız” ifadelerini kullandı.

Canla, başla mücadele etmeliyiz

Gerçekleşen ziyarette Açıklamada bulunan Saadet Partisi İlçe Başkanı Oğuzhan Coşkun, “ Karasu eğitimden, sağlığa üst düzey, en güzel ilçelerden biri olsun istiyoruz. Bunun içinde öyle bir çalışma yapmalıyız ki üst kademelerde de örnek olmalı. İstişareleri son ana kadar kullanıp tüm şartları en sonuna kadar zorlayıp, en kalifiye kadroyu kurana kadar canla başla mücadele etmeliyiz. Belediyeyi aldıktan sonra da vaat ettiklerimizi a’dan, z’ye kadar yapmamız lazım” şeklinde konuştu.

Umutsuzluğu umutla değiştireceğiz

Saadet Partili Yönetici Murat Ali Aksoy, “Umutsuzluğu umutla değiştirme noktasında gayreti ortaya koymamız lazım. Karasu’da mevcut yönetimden rahatsız olan AK Partili ve MHP’li arkadaşlar da var. Herkes yerelde bir ittifakın, bir birleşimin olmasından yana. Saadet Partisi olarak biz de bu noktadayız. Karasu halkının ortak paydasında buluşacak bir halk hareketi olarak kesinlikle ortak bir aday üzerine hedeflenmeliyiz. Fedakârlık yapacağımız bir süreç olacak” diye konuştu.

Uyum içerisinde olmalıyız

31 Mart Yerel Seçimlerinde ortak karar alınarak aday çıkartılırsa seçimden olumlu sonuç alınabileceğini belirten Saadet Partili Yönetici Aksoy, “A partisi üzerinden seçime girdiğimizde kaybedeceğimiz belliyken ısrarla bunu yaptığımız takdirde seçime girmenin bir manası yok. Bu, 5 yıl daha kaybedelim demektir. Bir seçim geçirdik, gayet uyum içerisinde bir çalışma ortaya koyduk. İnşallah 31 Mart Yerel Seçimleri için de aynı uyumu gösterip bu sefer başarı ile neticelendirebiliriz” şeklinde konuştu.

İsimden önce parti

Ardından konuşma gerçekleştiren Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanı Salim Direk, “İsimden önce hangi partiden aday olacağı konusu çözülürse arkası çok daha hızlı gelecektir. İsim üzerinde çok daha kolay uzlaşı sağlanır. Yönetim kurulları ile çok hızlı bir şekilde görüşülüp hangi parti meselesi çözüldükten sonra bence Karasu’da arkası çok daha hızlı gelir diye düşünüyorum. Bizler sosyal belediyecilik anlayışı ile çalmadan çırpmadan hizmet etmek, ilçemizi üst seviyeye çıkarmak amacındayız” ifadelerini kullandı.

İttifak düşüncesi hakim

Konuyla ilgili açıklamada bulunan CHP Karasu İlçe Başkanı Uğur Büyük, “Benim değerlendirmeme göre, genelde olsun olmasın Karasu’da bir ittifak yapma düşüncesi hakim. Yapılacak görüşmeler sonucu Karasu’yu daha iyiye taşıyacak birlikteliğe açığız. Muhalefetin ittifak yapmasıyla iyi sonuç alması mümkün. Karasu’nun geleceğini, refah ve huzurunu önceleyen muhalefet partileri bir araya gelirlerse başarı sağlanır. Bu bir matematik. Görünen köy kılavuz istemez” şeklinde konuştu.

İnanırsak başarabiliriz

Açıklamasına devam eden Başkan Büyük, “Hemşerilerimiz farklı seçenekleri denemekten korkmamalı. Karasu’nun sahip olduğu sadece bir tane özelliği ile bile başka ilçeler bizden çok daha fazla turizm geliri elde ediyor. Bizde bir ilçede olabilecek her doğa harikası var. Ama yararlanamıyoruz. Doğru belediye başkanı, iyi belirlenmiş meclis üyeleri, belediyede liyakatli kadrolarla başarı ve kalkınma zor değil. İnanın başarabiliriz” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Coşkun, “Karasu eğitimden, sağlığa üst düzey, en güzel ilçelerden biri olsun istiyoruz” dedi.