Yönetim kurulu toplandı

 

Sakarya Kartvel Gürcü-Laz Derneği, yönetim kurulu toplantılarından birini daha gerçekleştirdi. Dernek Başkanı Mustafa Kolat, tüm toplantı ve etkinliklerinde olduğu gibi, sahip oldukları sıcak, samimi ve seviyeli ortamı sürdürdüklerini ifade etti.

 

KÜLTÜREL AKTARIM

Sakarya kültürüne renk katan Sakarya Kartvel Gürcü-Laz Kültür Derneği’nin, salgın nedeniyle seyrekleştirilen yönetim kurulu toplantılarına devam ettiklerini belirten Dernek Başkanı Mustafa Kolat, kültürel konularda gelişme ve ilerlemeyi düstur edindiklerini ve bu toplantıları bu amaç doğrultusunda gerçekleştirdiklerini söyledi. Yönetim kurulu üyesi Tuna Tan’ın yanı sıra Karasu ve Kocaali’den de pek çok isimin katıldığı toplantıda Kolat, “Yüzyılların derinliklerinden günümüze uzanan kültür elementlerinin takdir edilmesi, yaşatılması, yeni nesillere aktarılmasını, kaybolmuş olanların da ortaya çıkarılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

FAALİYETLER YAYGINLAŞACAK

Yönetim kurulu üyelerinin katılım sağladığı toplantıda, kültürel faaliyetlerin ve kültürel eğitim çalışmalarının ilçelere yaygınlaştırılmasını amaçladıklarını söyleyen Mustafa Kolat, dernek faaliyetlerinin tüm halka açık olduğunu belirtti. Şu an devam eden ve devam edilmesi istenen kültürel faaliyetler hakkında da bilgi veren Kolat, “Yürütülen dernek faaliyetleri arasında bulunan ve halen devam eden halk dansları çalışmalarının, Gürcü ve Laz yemekleriyle ilgili yapılan çalışmaların kesintisiz sürdürülmesi ve geniş kitlelere ulaşılması konusunda eylem planları değerlendirildi” dedi. Mustafa Kolat bunun yanı sıra, dernek organizasyonuyla dil kurslarının yeniden açılması taleplerinin değerlendirildiğini, kitap ve yayın faaliyetleri hakkında da toplantıda değerlendirmeler yapıldığını ekledi. Tuğçe Erdem