Yönetim anlayışınız, yeni beka sorunumuz

Yönetim anlayışınız, yeni beka sorunumuz

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili basın açıklamasında bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt, “Getirilen keyfi ve kural tanımaz yönetim anlayışı devletimiz için bir beka sorununa dönüşmüştür” ifadelerini kullandı.

Beka sorununa dönüştü

Cumhuriyet Halk Partisi Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili basın açıklamasında bulundu. Keyfi ve kural tanımaz yönetim anlayışının devlet için bir beka sorununa dönüştüğünü söyledi. Süt, “Kural tanımaz yönetim anlayışı ile toplumsal, siyasal ve ekonomik sorunlar her geçen gün artmış ve gelinen noktada bu sistem devletimiz için bir beka sorununa dönüşmüştür” dedi.

Liyakatsiz kadrolar

Başkan Süt, “6 Şubat tarihinde meydana gelen deprem felaketiyle karşı karşıya olduğumuz beka sorununu bir kez daha gözler önüne sermiştir. 20 yıllık iktidarlarında yeni depremlere hiçbir şekilde hazırlık yapmayan liyakatsiz kadrolar 11 ili etkileyen depremde sınıfta kalmıştır. Biz ikinci yüzyılda Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız” şeklinde konuştu.

Ucube bir sistem

Altılı Masa’yı ülkenin zenginliği olarak niteleyen Başkan Süt, “İşte ucube bir sistemle ülkemizi aklına estiği gibi yönetmeye çalışan zihniyete ve bu zihniyete karşı milletimizi en geniş yelpazede temsil eden altı siyasi parti farklılıklarını zenginlik olarak kabul ederek ülkemize reva görülen krizi aşmak, derinleşen sorunlarımızı demokratik hukuk devleti ilkeleri doğrultusunda çoğulculuk ve katılımcılık temelinde çözmek hedefiyle bir araya gelerek millet ittifakını kurdular” dedi.

Liderlerin yegane amacı

30 Ocak’ta Altılı Masa tarafından yayınlanan mutabakat metnine göndermede bulunan Başkan Aykut Süt, “Herkesin insan onuruna yaraşır bir yaşam sürdüğü ve sosyal refah standartlarına ulaştığı kadınların, çocukların, gençlerin ve tüm vatandaşların geleceğe umutla baktığı toplumsal barış ve huzurun tesis edildiği mutlu bir ülke haline getirmek. Yegane amaç doğrultusunda somut adımlar 30 Ocak 2023 tarihli ortak politikalar mutabakat metni kamuoyuyla paylaşıldı” ifadelerini kullandı.

Birleşe birleşe çoğaldı

CHP İlçe Başkanı Aykut Süt, “Uzun zamana yayılan bir emeğin, özveriyle ilmek ilmek örülmüş bir ortak aklın sonucu olarak Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyetimizin 13. Cumhurbaşkanı adayı olarak millet ittifakının diğer 5 paydaşı tarafından 06.03.2023 tarihinde ilan edildi. Birleşe birleşe çoğaldık, başlıyoruz çalışa çalışa kazanacağız. İkinci yüzyılında Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız” diye konuştu.

Ayrımcılığa son vereceğiz

Cumhuriyetin ikinci yüzyılında güçlü ve etkili bir konumuna getireceklerini söyleyen Süt, “En önemlisi bizlere emanet bu cennet topraklarda liyakati ve hukuku hakkim kılarak yurttaşlar arasında cinsiyet, etnik köken, din, dil ayrımına son vereceğiz. Umutlu yarınlar inşa edeceğiz. Kin ekip, nefret biçen, yurttaşları ayrıştıran algı siyaseti ile bu siyaseti davranış biçimine dönüştüren saray zihniyetini tarihin kirli sayfalarındaki yerine göndereceğiz” dedi.

Hayata geçireceğiz.

Bu hususta emek veren herkese teşekkür ettiğini sözlerine ekleyen CHP İlçe Başkanı Aykut Süt, “Bu hususta emek veren, mesai harcayan, umutsuzluğun yaygınlaştığı bir dönemde geleceğe ışık olan millet ittifakı paydaşı siyasi partilerimizin çok değerli Genel Başkanlarına ayrı ayrı sonsuz teşekkür ediyorum. Ortak politikalar mutabakat metni ile halkımıza taahhüt ettiğimiz somut adımları hayata geçireceğiz” diyerek konuşmasını tamamladı.

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Aykut Süt, “İkinci yüzyılında Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız” dedi