Kocaali

Yılsonuna kadar 77 km

 

Kocaali’de devam eden yol çalışmalarına ilişkin değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Ahmet Acar planlanan çalışmalarla ilgili konuştu. Başkan Acar, “İlçemizde Büyükşehir Belediyesi, Karayolları ve Kocaali Belediyesi olarak yılsonuna kadar 77 km yolu yenilemiş olacağız” dedi.

SON AŞAMA
Kocaali’de asfalt çalışmalarında sıcak asfalt serim çalışmaları tamamlanırken, Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen beton yol çalışmaların da ise son aşamaya gelindi. Çalışmalar kapsamında, ilçede Kocaali Belediyesi tarafından, Caferiye, Alandere, Yalı, Yayla, Yeni, Karşı, Hızar ve Ağalar Mahallelerinde sıcak asfalt çalışmaları, Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından, Kirazlı, Şerbetpınar, Kestanepınar Mahallelerinde seri serim asfalt çalışmaları tamamlanırken, Büyükşehir Belediyesi tarafından, Yalpankaya, Yanıksayvant, Küplük, Açmabaşı, Çukurköy, Koğukpelit, Kirazlı, Şerbetpınarı ve Hızar Mahallelerini kapsayan güzergahta ise son aşamaya gelindi.

RAKAM ARTACAK

İlçede yapılan sıcak asfalt yol yapım çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar; “Her yıl seviyeyi arttırarak ilçemizin her noktasında sıcak asfalt serim çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Bu yıl ilçe merkezinde ekiplerimiz tarafından; Caferiye, Alandere, Yalı, Yayla, Yeni, Karşı, Hızar ve Ağalar Mahallelerini kapsayan 22 kilometre sıcak asfalt çalışmalarımız tamamladık. Önümüzdeki dönem inşallah bu rakamı daha arttırmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

İHALE EDİLDİ

Kırsal mahallelerinde yol sorunun önemli bir ölçüde çözüldüğü ifade eden Başkan Acar; “2019-2020 ve 2021 yıllarında ilçemizde yaşanan sel afetlerinde kırsal mahallelerimizi birbirine bağlayan güzergahlarda yollar neredeyse kullanılamaz hale geldi. Bu yıl yaşanan sel afetinde, özellikle Selahiye – Demiraçma Mahallelerini birbirine bağlayan 100. Yıl yolunda ciddi tahribatlar meydana geldi. Menfezler yıkıldı, dere yataklarında genişlemeler meydana geldi. Bu bağlı olarak heyelan riski olan bölgelerde ulaşımda ciddi sıkıntılar oluştu. Ekiplerimiz tarafından menfez çalışmaları tamamlanırken, Geçen hafta bu yol için “Beton Yol” ihalesini tamamladık. Yapılan ihaleyle birlikte, Selahiye – Demiraçma mahallelerini birbirine bağlayan 4,5 kilometrelik güzergahı komple yenilemiş olacağız” dedi.

YOL YAPIM YILI
2022 yılında daha geniş kapsamlı yol çalışması yapmayı planladıklarını belirten Başkan Acar “İlçemiz, büyük bir yol ağına sahip. Bu nedenle bazı aksaklıklar, yapılamayan yollar olabiliyor. İnşallah, önümüzdeki yıl; bizim ölçeğimizdeki ilçe belediyelere nazaran rekor seviyede bir asfalt çalışması yapmak için hazırlıklarımıza başladık. Yılbaşından itibaren ihale çalışmalarımızı da tamamlayarak atacağımız adımlarla 2022 yılı Kocaalimiz için eksikliklerin büyük ölçüde giderildiği yol yapım yılı olacak” dedi.

 

HİZMET TEŞEKKÜRÜ
Çalışmalardan dolayı hizmet teşekkürde bulunan Belediye Başkanı Ahmet Acar; “Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Ekrem Yüce’ye, Sakarya Valimiz Çetin Oktay Kaldırım’a, Ak Parti Sakarya Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcımız Ali İhsan Yavuz’a, Ak Parti İl Başkanımız Yunus Tever’e, Ak Parti Sakarya Milletvekilimiz Çiğdem Erdoğan Atabek’e, yüklenici firmaların personellerine, Büyükşehir ve Belediye personellerimize, çalışmalarımızın tamamlanmasını ve yolların yenilenmesi sabırla bekleyen çok kıymetli hemşerilerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.