Gündem

Fısıltı Gazetesi

ÇATALBAŞ KOVİD OLDU

Karasu siyasetinin renkli simalarından BBP Belediye Meclis Üyesi Mehmet Çatalbaş koronavirüse yakalandı. Üç aşıyı da olmasına rağmen virüse yakalanan Çatalbaş rahatsızlığına rağmen gündemden uzak kalmıyor. Çatalbaş kendisini geçmiş olsun demek için arayanlarla bile gündemi değerlendirip espri yapmaktan geri kalmıyor. Çatalbaş’ın karantinası bu hafta sonuna kadar sona erecek. Rahatsızlığı ağır geçirdiğini söyleyen Çatalbaş’ın sağlık durumunun düzeldiği de gelen bilgiler arasında. Çatalbaş’ın Aralık Ayı Meclisi’ne yetişmesi bekleniyor.

 

ÖZDEMİR’E SORMAZSAN

Karasulu Avukat Asuman Öcal, Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına katıldı. Karasu’yu bir kültür elçisi kadar güzel anlatan Öcal final sorusunda kendinden emin olamadı. Öcal’ın yarışmaya katılmadan önce belirlediği üç telefon jokeri, Ebru Salman Kır, Erhan Öcal ve Recep Özdemir’di. Yarışma esnasında aranmasını istediği telefon jokeri tercihi ise Ebru Salman Kır oldu. Neticede Öcal, Karasu adına güzel bir yarışma çıkarmış olsa da para ödülü barajını geçememiş oldu. Karasu kulislerinde bu durum, “Elenmek istemiyorsan Recep Özdemir’e soracaksın” şeklinde yorumlandı.

 

KIŞ LASTİĞİ OLMAYAN YANDI

Kış lastiği uygulaması bu ay itibarıyla başlanıyor. Araçlarında kış lastiği bulundurmayanlar 846 lira ceza ödemek durumunda kalacak. Yük ve yolcu taşıyan ticari araçların zorunluluğu olarak kış lastiği takmak zorunda. Karasu’daki lastik satıcılarında bu günlerde kış lastiği taktırmak isteyenlerden kaynaklı yoğunluk yaşanıyor.

 

MECLİS SALI GÜNÜ

Karasu Belediye Meclisi önümüzdeki Salı günü yapılacak. Geçen ayki Meclis’e 142 taşınmaz ile ilgili konuda CHP’li Mustafa İngenç ile Başkan İshak Sarı’nın tartışması damga vurmuştu. Tutanaklara geçen pek çok sert ifade de kullanılmıştı. Meclis öncesi tutanaklardan çıkarılması istenen ifade olup olmayacağı merak konusu olurken tartışmanın bu mecliste de gündeme gelip gelmeyeceği de takip ediliyor. Bundan sonraki süreçte Meclis gündemi kadar gündem dışı söz almalar da konuşulacak gibi.

 

KARASU KAZANAN TARAFTA

Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen’in il seçimleri geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Karasu’da pek çok öğretmenin üye olduğu yetkili sendika konumundaki Türk Eğitim Sen seçimleri memur camiasında yakından takip edildi. Toplamda 5 adayın yarıştığı seçim için aylar süren çalışmalar gerçekleştirildi. Karasu’nun delege ağırlığının fazla olduğu seçim sonunda Türk Eğitim Sen İl Temsilciliği’ne Mehmet Düzlü yeniden seçildi. Düzlü’nün geçen dönem yönetim kurulu üyesi olan Ömer Arık bu kez Denetim Kurulu’na seçilirken, Türk Eğitim Sen Karasu Temsilcisi Ahmet Dursun, Üst Kurul Delegesi oldu.