Karasu

Faydaları saymakla bitmez

 

Karasu Aktar ve Baharat İşletmecisi Özgür Batur, yüzyıllardan beri insanların şifalı bitkileri kullanarak dertlerine deva bulduklarını belirtti. Batur, son günlerden gündeme sıkça gelen çam kozalağı pekmezi ve şurubu ile ilgili de bilgi verdi. Batur, çam kozalağının birçok hastalığa şifa olduğunu söyledi.

 

ETKİLİ BİTKİSEL TEDAVİ

Vücut direncini güçlendirmek ve vücudun dış etkenlere karşı daha güçlü olmasını sağlamak için kullanılabilecek çam kozalağı şurubu ve pekmezi hakkında bilgi veren Karasu Aktar ve Baharat İşletmecisi Özgür Batur, “Çam kozalağı şurubu ve pekmezinin bitmeyecek faydaları var. Sigaradan kaynaklanan balgamı sökmesi, şiddetli öksürüğü kesmesi, bronşit gibi rahatsızlıkların tedavisinde en etkili bitkisel tedavi yöntemlerinden biri de çam kozalağı ürünleridir” dedi.

VÜCUT DİRENCİNİ ARTTIRIR

Solunum yolu sıkıntısı çekenler için çam kozalağı şurubu adeta mucizevi bir kurtuluş haritasıdır” diyerek çam kozalağı şurubunun faydaları hakkında bilgi veren Özgür Batur, “Özellikle içeriğindeki pinen sayesinde sigara kullanımına bağlı katran ve toksit madde oluşumunu çözerek akciğerlerin daha hızlı temizlenmesine yardım eder. Akciğerlerdeki hava dolum oranını yükseltir, vücut direncini arttırır, grip nezle soğuk algınlığı gibi yaygın hastalıklardan korur” ifadelerini kullandı.

MUCİZEVİ KURTULUŞ HARİTASI

Bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlayan çam kozalağı şurubunun kullanım şekli hakkında da detaylı bilgi veren Özgür Batur, “Yetişkinler için sabah – akşam aç karnına 2 yemek kaşığı, çocuklar için sabah akşam aç karnına 1yemek kaşığı, 10 yaşından küçükler için sabah akşam 1 tatlı kaşığı ve ek gıdaya başladıktan sonra 2 yaşına kadar 1 çay kaşığı miktarında tüketilmelidir” dedi. Kovit hastalarının da şekersiz kullanmalarını öneren Özgür Batur, “Çam kozalağı şurubu mucizevi kurtuluş haritasıdır” diyerek sözlerini sonlandırdı. Bahar Kaya