EğitimKarasuKocaali

Yalı’da üçü bir arada organizasyon

Yalı’da üçü bir arada organizasyon

Karasu Yalı Mahallesi İlkokulu’nda yerli malı haftası ile kütüphane açılışı aynı günde denk getirildi. Miniklerin yaptığı hazırlık görsel şölen ortaya koydu. Organizasyonda ayrıca “Geçmişten Günümüze” isimli sergi de açıldı.

 

Yerli malı haftası

Yalı Mahallesi İlkokulu’nda geçtiğimiz hafta üç organizasyonun birleşiminden oluşan bir şölen sergilendi. Karasu Belediye Başkan Vekili İsmet Yavuzyiğit, Başkan Yardımcısı Hüdaverdi Ağun ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan’ın da katıldığı organizasyonların ilki yerli malı haftası kutlamaları oldu. El emeği ve yerli ürünlerin sunulduğu etkinlikte okul öğretmenleri, öğrenciler ve velilerin hazırladıkları ürünler katılımcıların beğenisine sunuldu.

Kütüphane açılışı

Programda daha sonra kütüphane açılışına geçildi. Açılış kurdelesini Çetin Turhan ile Hüdaverdi Ağun birlikte kesti. Okul Müdürü Rıza Özdemir, kütüphanenin yapımı sürecinde destek olanları ve kütüphanenin içeriğini anlattı. Özdemir kütüphanenin yapımına katkıda bulunanlara teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

Defile düzenlendi

Yerli malı haftası ürünlerinin sergilenmesi ve okul kütüphanesinin açılışının ardından Geçmişten Günümüze” isimli sergide kültürel miraslarımız sergilendi. Velilerin ve öğretmenlerin hazırladığı el yapımı yöresel yemekler de ikram edildi. Öğrenciler hazırlamış oldukları meyve / sebze kostümleri ile defile yaptılar. Düzenlenen müzik ziyafeti ile de türküler söylendi.

Üç organizasyonun birden gerçekleştiği program festival havasında geçti.
Okul kütüphanesi açılışı yapıldı. Müdür Özdemir kütüphaneyi tanıttı.