GündemKarasuKocaali

Emanet muhtarları topladı

Emanet muhtarları topladı

Kurudere Mahallesi Muhtarı Hasan Emanet ilçede görev yapan muhtarlara kahvaltı söyledi. Göreve geldikleri günden bu yana dört yıla yakın bir süre geçtiğini söyleyen Emanet, “Muhtar arkadaşlarımızla baş başa bir kahvaltı edip dertleşelim istedik” dedi.

 

Kaynaşma kahvaltısı

Göreve geldikleri 4 yıla yakın süre olmasına rağmen Karasulu muhtarların bir araya gelip baş başa kahvaltı etmediğini söyleyen Kurudere Muhtarı Hasan Emanet, “Muhtar arkadaşlarımızla bir araya gelip kahvaltı etmek istedik. Dört yıllık süreçte bir araya gelme imkanımız olmadı. Bundan sonra daha sık bir araya gelmeyi ümit ediyoruz” dedi.

Pekiştirme amaçlı

Muhtarlar arasındaki iletişimin daha sağlıklı olması gerektiğini söyleyen Emanet, Acarlar Longozu’nda pazartesi günü düzenlenen kahvaltıda, “İlçemizde bulunan mahalle muhtarı arkadaşlarımız ile bir araya gelerek istişarede bulunduk. Bu güne kadar mahallelerimize yapılan ve yapılamayan hizmetleri kendi aramızda konuşma fırsatını yakaladık ve ayrıca birlik ve beraberliğimizi pekiştirmiş olduk. Ne yapmamız gerektiğini tartışmış olduk. Kendi aramızda ki birliğin ne büyük bir güç olduğunu farkına vardık” ifadelerini kullandı.

İşbirliği

Muhtarların benzer dertleri olduğunu söyleyen Emanet, “Kendi aramızdaki birliğin ne büyük bir güç olduğunu farkına vardık. İnşallah bundan böyle gücümüzü tek vücut haline getirerek mahallelerdeki eksiklerimizi hep bir ağızdan tüm kurumlara beraberce yetkili kurumlara giderek sorunlarımızı çözeceğiz. Ben bu vesile ile kahvaltımıza iştirak eden tüm muhtar arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Acarlar Longozu’nda düzenlenen kahvaltıya muhtarların tamamı katıldı.