Karasu

Viyana’da toplandılar

 

Karasu Kaymakamlığı tarafından koordine edilen ve Avrupa Birliği Erasmus Programları tarafından hibelendirilen CYCLE! 2 Wheels Enough for Our Planet” (Bisiklet Sür! Gezegenimiz için 2 Teker Yeterli) projesinin ikinci toplantısı Viyana’da gerçekleştirildi.

 

BİSİKLET SÜR

Karasu Yuvalıdere Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Elif Kayhan ve Atatürk Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Ersel Aydın tarafından yürütülen, Karasu Kaymakamlığı tarafından koordine edilen ve Avrupa Birliği Erasmus Programları tarafından hibelendirilen CYCLE! 2 Wheels Enough for Our Planet” (Bisiklet Sür! Gezegenimiz için 2 Teker Yeterli), AB Brüksel Merkezli, Sağlıklı Yaşam ve Çevre Projesi’nin ikinci toplantısı Viyana’da düzenlendi. Ersel Aydın, toplantıda tüm ortak ülkelerde gerçekleştirilen anket sonuçlarının analizleri ve bisiklet kullanımı üzerine iyi örnek uygulamalarının paylaşıldığını belirtti.

VİYANA’DA TUR ATTILAR

Proje sorumlusu Elif Kayhan ise, “Yapılan örnek paylaşımların ardından bisiklet kullanımının yaygın olduğu Viyana’da bir bisiklet servisi ziyaret edilerek bilgi paylaşımları yaptık. Toplantının ikinci gününde ise bir bisiklet turu düzenlenerek şehirde bisiklet kullanım imkanlarını yaşanarak tecrübe ettik. Edinmiş olduğumuz tüm bu gözlemler ve paylaşımlar ilçemizde yapılacak faaliyetlerimiz ve oluşturacağımız rehber için büyük bir katkı oluşturacak” sözlerini kullandı.