Gündem

Vali Kaldırım talimat verdi

 

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, önümüzdeki günlerde tüm ilçelerde Kaymakamların başkanlığında muhtarlar toplantısı yapılması talimatını verdi. Kaldırım, “Muhtarlarımızın talep, öneri ve görüşleri alınarak sorunlar yerinde tespit edilip çözüm yollarını istişare edeceğiz” dedi.

 

KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, 16 ilçe Kaymakamının başkanlığında kamu kurum ve kuruluş yetkililerinin katılımlarıyla önümüzdeki günlerde toplantı yapılması talimatını verdi. Vali Kaldırım, “Bu toplantılarda muhtarlarımızın istek, dilek ve şikayetlerinin öncelikli olarak ele alınması ve gereğinin de yapılması talimatı verdim” dedi. Kaldırım, “Vatandaşlarımın sorun ve taleplerini en iyi bilen, hem devletimizi hem de milletimizi temsil gibi önemli bir görevi üstlenen muhtarlarımızı çok önemsiyoruz. Huzur şehri Sakarya’mızda muhtarlarımızla çok yakın çalışmalar içerisindeyiz. Bizim ve kurumlarımızın kapısı muhtarlarımıza her zaman açık. Onların belirttiği sorunlar ve talepler, vatandaşlarımızın öncelikle çözülmesini istediği hususlar var” diye belirtti.

HALKA EN YAKIN KİŞİLER

Gittiğimiz ilçelerde uğradığımız her mahallede öncelikle muhtarlarımızın öneri ve görüşlerini alıyoruz, not ediyoruz, gereğinin yapılması için de talimatlarımız oluyor” diyen Vali Kaldırım, “Daha sonra muhtarlarımızla birlikte vatandaş ve esnaf ziyaretleri gerçekleştirip onların da sıkıntılarını, taleplerini dinliyoruz. Sorunların yerinde tespiti çözüm üretmenin en sağlıklı yoludur. Muhtarlarımızla birlikte çözüm odaklı çalışmalar yapıyoruz, yapmaya da devam ediyoruz” dedi. 19 Ekim’de kutlanan Muhtar Günü nedeniyle de tüm muhtarlara kısa bir mesaj ileten Kaldırım, “Muhtarlarımız halka en yakın seçilmiş yönetim birimi, devletin halkla en sıcak temas noktası, devletin güler yüzü ve şefkat eli, halkın yönetime katılımının en önemli aracıdır. Tüm muhtarlarımızın gününü tebrik ederim” diyerek açıklamasını sonlandırdı.