Karasu

Karasu’da Muhtarlar Günü kutlandı

 

19 Ekim Muhtarlar Günü Salı günü Karasu Kaymakamlığı önünde düzenlenen törenle kutlandı. Törende konuşma yapan Karasu Muhtarlar Derneği Başkanı Türker Tetik, “Türk demokrasisinin ilk seçimleri muhtarlık ile başlar. Bu yüzden devlet teşkilatının kılcal damarlarını muhtarlar oluşturur” dedi.

 

  1. YILDÖNÜMÜ

Karasu Kaymakamlığı önünde Salı günü 19 Ekim Muhtarlar Günü kutlandı. Karasu Muhtarlar Derneği Başkanı Türker Tetik’in, Atatürk Büstü’ne çelenk sunmasıyla başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmasını Karasu Muhtarlar Derneği Başkanı Türker Tetik yaptı. Tetik, “19 Ekim 1829 yılında kurulan muhtarlık kurumunun, aslında bugün 191. kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. Muhtarlık kurumu, Türk demokrasi tarihi açısından büyük önem taşıyor. Zira Türk demokrasisinin ilk seçimleri muhtarlık seçimleriyle başlıyor. Muhtarlar, seçilmiş demektir” sözleriyle konuşmasını sürdürdü.

GÖREVİMİZİN BİLİNCİNDEYİZ

Başkan Tetik, “Devlet teşkilatının kılcal damarlarını oluşturan muhtarlık camiasının seçilmiş temsilcileri olarak, devlet ve vatandaş arasındaki toplum bütünlüğünün sağlanmasında ve kamu düzeninin yerine getirilmesi konusunda muhtarlar olarak üzerimize düşen görevin bilincindeyiz. 19 Ekim Muhtarlar Günü’nün her yıl resmi törenle kutlanacak olması vesilesi ile bizlere sevinç ve gururu bir arada yaşatan başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, devlet büyüklerimize, ilimizde görev yapmakta olan 665, ilçemizde görev yapmakta olan 40 muhtarımız adına şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı. Tören sonrası Karasu protokolü, Muhtar Derneği’ni ziyarette ederek programı sonlandırdı. Bahar Kaya