Karasu

Uzaktan eğitime tablet desteği

 

Uzaktan eğitimde kullanılmak amacıyla Karasu’da eğitim gören 230 öğrenciye İstanbul’da yaşayan Karasulu hayırsever tarafından tablet desteği yapıldı. Karasu’ya gönderilen tabletler, Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan’a teslim edildi.

 

230 ADET TABLET

İstanbul’da yaşayan Karasulu bir hayırsever tarafından Türk Kızılay Karasu Şubesi aracılığıyla 230 öğrenciye tablet desteğinde bulunuldu. İstanbul’da yaşayan ve Karasulu işadamı Necdet Yanık tarafından bağışlanan tabletlerin teslimi sırasında Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, Türk Kızılay Sakarya Şubesi Başkanı Zahit Tiryaki ve Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan ile Kızılay gönüllüleri de hazır bulundu. İşadamı Necdet Yanık’ın her yıl destekte bulunduğunu belirten Türk Kızılay Karasu Şubesi Başkanı Adem Ekşi, “Bu anlamlı bağış için de kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

KENETLENDİK

230 adet tabletin belirlenen öğrencilere dağıtmak üzere teslim alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, “Bu bağışla görüyoruz ki bir kez daha kenetlendik. İhtiyaç sahibi öğrencilerimize el uzatma fırsatı bulduk. Eğitimde kaybedebileceğimiz tek bir öğrencimiz dahi yoktur. Onlara destek olmaktan mutluyuz” dedi. Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan ise “Devletimiz çok güçlü. Biz de bu destek ile devletimizin yanında olmak istedik. 230 öğrencimize ulaşmaktan mutluyuz. Hayırsever insanların destekleriyle Türk Kızılay’ı büyüyor ve ihtiyaç sahibi ailelere ulaşıyor” şeklinde konuştu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir