Karasu

Unuttuk mu

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından açıklanan deprem yönetmeliğine göre ilçemizde ekonomik ömrünü tamamlamış ve hasarlı onlarca bina bulunuyor. Olası bir İstanbul depreminde çok sayıda can ve mal kaybı yaşanacağı öngörülüyor.

 

ONLARCA BİNA TEHLİKEDE

Her deprem sonrasında unutulan bina güvenliği konusunda yetkililerin verdiği sözler bir türlü yerine getirilemiyor. Oysa kentsel dönüşüm projesi kapsamında sorunlu binalarda acilen çözüm bekleniyor. Sakarya genelinde tespit edilen hasarlı ve ekonomik ömrünü tamamlamış binalardan 3 tanesinin Karasu’da bulunduğu ancak bundan daha fazla sayıda binanın ve insan hayatının tehlikede olduğu öğrenildi.

AYAR VE ŞENTÜRK’ÜN UYARISI

İstanbul’da beklenen olası bir deprem meydana gelmesi halinde Sakarya ve ilçelerinde de etkisinin görüleceği ve bunun da hasarlı ve ekonomik ömrünü tamamlamış binalarda yıkıma yol açacağı belirtildi. Karasu Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl Kasım ayı toplantısında da gündeme getirilen konuyla ilgili Ak Parti Meclis üyesi Yakup Ayar ile MHP Meclis üyesi Fatih Şentürk’ün bu konuyla ilgili uyarıları da bulunuyor.