Kocaali

Ulaşım konusu bizde

 

Karasu Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Kerim Uyar, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin Karasu’ya açılması için destek vermeye hazır olduklarını belirtti. Uyar, “Eğer tek sorun ulaşımsa biz şoförler olarak bu sorunu üstlenmeye hazırız” dedi.

 

GELİN BİRLİK OLALIM

Karasu Meslek Yüksek Okulu’nu Karasu’ya açmak için verdikleri mücadelenin başarılı sonuçlar verdiğini ve birlik olunduğu takdirde Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin Karasu’ya kurulması için hiçbir engel olmadığını belirten Karasu Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Kerim Uyar, “SUBÜ’nün Karasu’da açılması için cani gönülden destek vermeye hazırız. Siyasi parti gözetmeksizin elimizi taşın altına koymalıyız. Geçmiş dönemde yaptığımız çalışmalar bu dönemin aynasıdır. Karasu Meslek Yüksek Okulu’nun Karasu’ya gelmesi için vermiş olduğumuz mücadeleyi kazandık. Aynı şekilde birlik olunursa SUBÜ’nün Karasu’ya açılması için tüm imkanlarımızı seferber etmeye hazırız” ifadelerini kullandı.

SÖZ SARI VE HELVACI’DA

Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı ve Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı öncülüğünde birlik olunması gerektiğini belirten Uyar, “SUBÜ’yü en çok Karasu’nun hak ettiğini kurum amirleri önderliğinde herkese göstermemiz gerekiyor. Helvacı ve Sarı’nın önderliğinde başlatılan çalışmalar neticesinde herkesin bir çatı altında toplanacağına inanıyoruz. Tek başımıza bu mücadeleyi kazanamayız. Kampüsün Karasu’ya kurulması demek 30-35 bin öğrencinin Karasu’ya gelmesi demek. Bu durum hem kültür açısından hem de ekonomik açıdan çok büyük bir katkıdır. Yüz ölçümü olarak Kuzey’deki en büyük ilçeyiz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

TAŞIN ALTINA BAŞIMI KOYARIM

SUBÜ’nün Karasu’ya kurulmaması için en büyük bahanelerden birinin ulaşım sorunu olduğunu ve ulaşım sorununu üstleneceklerini belirten Uyar, “Eğer tek sorun ulaşımsa biz şoförler olarak bu sorunu üstlenmeye hazırız. Uluslararası bir limanımız var, ulaşımda daha öncede dile getirildi. Sakarya Nehri’nin ulaşımla ilgili pozisyonları söz konusu, dünyadaki sektöre bakıldığında en ucuz ulaşım sektörünün denizyolu ve demir yolu olduğu görülüyor ve yatırım olarak kısa bir sürede demir yolunun da gelebileceği düşünülebilir. Taşın altına bir elimizi değil, iki elimizi değil kafamızı dahi koyabileceğimizi ben temsil ettiğim kurum ve kendi şahsım adına söz verebilirim” diye belirtti.

KARASU OLMALI

Çok büyük maliyetlere Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin Arifiye’ye kurulması düşünüldüğünü belirten Uyar, “Karasu’da sıfır masraflı bir arsamız var. Karasu’nun en güzel konumlarından birinde olan arsa tüm ilçelere çok yakın konumda. SUBÜ kesinlikle Arifiye’de olmamalı. Çünkü Arifiye’ye çok yakın bir konumda Sakarya Üniversitesi mevcut ve alan bakımından uygulama yapılacak bir alan yok. Fakat Karasu Kuzey’in en büyük ilçesi olarak aynı zaman da yatırım potansiyeli de çok ileri seviyelerde. Karasu’nun her alanında çocukların uygulama yapabilecekleri verimli alanlar mevcut bu sebepten dolayı Karasu ön planda olmalı” ifadelerini kullandı. Gülcan Elmalı

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir