Spor

Transfer süresi uzatıldı

Transfer süresi uzatıldı

Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’ndan yapılan yazılı açıklamada 15 Şubat’ta dolması öngörülen transfer tescil dönemi süresi 24 Mart’a uzatıldığı açıklandı.

 

Açıklama yapıldı

Daha önceden 15 şubatta sona ereceği duyrulan transfer tescil süresi uzatıldı. ASKF’den yapılan açıklamada, “Ülkemizde meydana gelen deprem felaketi sonrasında Bölgesel Amatör Lig ve yerel amatör liglerde çok sayıda müsabakada kaydırma ve ertelemeler olduğu ve adı geçen liglerde sezon başında ilan edilen müsabaka bitirme tarihlerinde gecikmeler olacağı dikkate alınarak, amatör lisans 2.transfer ve tescil dönemi 24 Mart 2023 cuma günü mesai bitimine kadar uzatılmıştır” denildi.

Kapsam dışı olanlar

Açıklamanın devamında ise 2022-2023 sezonunda uluslaş arası transfer tescil tarihlerinde bir değişiklik olmadığı da ifade edilerek, yurtdışı transfer tescilinin 15 Şubat’ta sona erdiği duyruldu. Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: “FIFA’nın kuralları uyarınca, 2022 – 2023 futbol sezonunda uluslararası (yurtdışı) amatör futbolcu ikinci transfer ve tescil 2.dönemi son tarihi 15.02.2023 çarşamba günü itibari ile sonlandırılmıştır”

Sakarya ASKF’den yapılan yazılı açıklamada transfer tescil süresinin uzatıldığı söylendi.