Karasu

Tarım Müdürlüklerinden ziyaret

 

Bartın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Karasu Paralı Mahallesi’nde kurulan, Kuzey Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ni ziyaret etti. Kooperatifi Başkanı Özgür Ali Uğur, katılımcılara tesis hakkında bilgi verdi.

 

YERİNDE İNCELENDİ

Kuzey Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Özgür Ali Uğur, Bartın İl Tarım Müdürlüğü bünyesine bağlı, Zonguldak, Karabük ve Bartın İl Müdürlükleri tarafından, Karasu’da faaliyet gösteren fındık tesisinin ziyaret edildiği bilgisini verdi. Uğur, “Bartın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından organize edilen ziyarette, müdürlük yetkilileri Karasu Paralı Mahallesi’nde kurulan Kalkınma Kooperatifi bünyesinde, fındık kurutma – paketleme tesisini ve kendi fındık markamızı yerinde incelediler” dedi.

YAPILAN ÇALIŞMALAR AKTARILDI

Yapılan ziyaret esnasında, fındık kurutma-paketleme tesisini ve fındık markalarını yerinde ziyaret eden yetkililere, tesiste yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Özgür Ali Uğur, “Türkiye’de bu anlamda yapılan tek iş bizim tesisimizde. Her yıl fındık hasadından sonra 700 tona yakın fındık alımı yapıyoruz. Fındık kavurma makinalarımız ile kavurduğumuz fındıkları Fundux markası adı altında raflara kazandırıyoruz” diye konuştu. Yetkililer, alınan bilgilerin ardından Kooperatif Başkanı Uğur’a ve tüm üyelerine teşekkürlerini ileterek ziyareti sonlandırdı. Tuğçe Erdem