Karasu

SUBÜ için bir olalım

 

Karasu’da pek çok sivil oluşumuna öncülük yapan Alper Tatlı, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin Karasu’da açılması için birlik ve beraberliğin şart olduğunu belirtti. Tatlı, “Karasu’ya gelen bir öğrencinin dahi bizleri artısı olur eksisi olmaz” dedi.

 

FIRSATI KAÇIRMAMALIYIZ

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin Karasu’da açılması için siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, Karasu Kaymakamlığı ve Karasu Belediyesi öncülüğünde bir çatı altında toplanması gerektiğini belirten Karasulu İşadamı Alper Tatlı, “SUBÜ’yü Karasu olarak istiyoruz. SUBÜ’nün Karasu’da açıldığı takdirde ilçenin bir anda nasıl modern bir hale geldiğine şahit oluyoruz. Karasu’ya gelen bir öğrencinin dahi ilçemize artısının olduğunu göreceğiz. Bu sebepten dolayı birlik olmalıyız ve elimize bir daha gelmeyecek olan bu fırsatı kaçırmamalıyız” ifadelerini kullandı.

GÖZ ARDI EDİLMEMELİ

Karasu’nun göz ardı edilmemesi gerektiğini belirten Tatlı, “Diğer ilçelerle kıyaslandığı zaman arazinin tek tapulu hazine arazisi olması da devlete külfet oluşturmayacak en önemli avantajlardan biri. Ulaşım, konaklama ve ilçemizin coğrafi konumu da rektörler tarafından değerlendirilmeli. Ayrıca öğrencilerin barınma açısından da hiçbir sorun yaşamayacağı bir alan mevcut. Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde tek amaç üniversite araştırmalarının ve öğrencilerin en güçlü uygulama alanlarına sahip alanlardır. Karasu Denizköy Mahallesi’nde bulunan tek tapulu arsa resmen SUBÜ için ayrılmış gibi” dedi.  Gülcan Elmalı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir