Karasu

Sorunu çözmek için kollar sıvandı

 

Karasu Karapınar Mahallesi Muhtarı Oğuzhan Öztürk, tarım alanlarından ana yollara taşan su baskınlarını çözmek için kolları sıvadı. Büyükşehirden boruları teslim alan Öztürk, Karasu Belediyesi’nden çalışmaların tamamlanması için destek beklediklerini belirtti.

 

BELEDİYE’DEN DESTEK

Karapınar Mahallesi Oğuzhan Öztürk, tarım alanlarından ana yollara taşan su baskınlarına çözüm bulmak için Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin kapısını çaldı. Ana yollara daha önce defalarca su bastığını ve bununla ilgili çok sorunlar yaşadıklarını dile getiren Muhtar Öztürk, Büyükşehir Belediyesi’nden eli boş dönmedi. Muhtar Öztürk, “Daha önce bu konu ile ilgili Büyükşehir’e başvurumuz olmuştu. Bu hafta 500’lük borularımızı alarak mahallemize getirdik” dedi. Karasu Belediyesi’nden ekipman desteği beklediklerini de belirten Öztürk, “Çalışmaların tamamlanması için desteğe ihtiyacımız var. Gerekli başvurularımızı yaptık. İnşallah en kısa zamanda çalışmalar tamamlanmış olacak” diye konuştu.

TEŞEKKÜR ETTİ

Gerekli çalışmaların yapılmasının ardından büyük bir sorundan kurtulacaklarını da sözlerine ekleyen Mahalle Muhtarı Oğuzhan Öztürk, “Borularımızı döşedikten sonra tarım alanlarından gelen sular ana yollarımıza taşmamış olacak. Böylelikle mahalle halkı olarak bizlerde rahat bir nefes alacağız” ifadelerini kullandı. Muhtar Öztürk, kendilerinden desteklerini esirgemeyen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye, Daire Başkanı Yusuf Çelebi’ye, personel Hüseyin Keleş’e, kendisinden desteğini esirgemeyen Kızılcık Mahallesi Muhtarı İsmail Hakkı Topaloğlu’na, boruların mahalleye getirilmesinde destek olan DSİ personellerinden Eyüp Coşkun’a ve Melih Zengin’e teşekkür etti.