Kocaali

Sorunlar masaya yatırıldı

 

Kocaali Mahalle Muhtarları, Kaymakam Doktor Emre Nebioğlu Başkanlığında düzenlenen bilgilendirme toplantısında bir araya geldi. Çok sayıda daire ve kurum amirinin de katılım sağladığı toplantıda ilçenin genel sorunları masaya yatırıldı. Kurumlar çalışmaları ile ilgili bilgilendirme yaptı.

 

BİLGİLENDİRME YAPILDI

Kocaali Muhtarlar Derneği’nin olağan toplantısı geçtiğimiz hafta içi gerçekleştirildi. Kocaali İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda Kocaali Kaymakamı Doktor Emre Nebioğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya muhtarlar derneği yönetiminin yanı sıra tüm mahalle muhtarları ve çok sayıda daire ve kurum amiri katıldı. Kocaali Belediyesi, Emniyet Amirliği, Jandarma Komutanlığı, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Nüfus Müdürlüğü, Tapu Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve SEDAŞ’tan kurum ve birim amirlerinden oluşan çok sayıda yetkilinin de katılım sağladığı toplantıda ilçenin genel sorunları görüşüldü. Mahalle muhtarları mahallelerinin eksikleri ve ihtiyaçlarını dile getirirken toplantıya katılan kurum amirleri ise muhtarların sorularını yanıtlayarak ilçe genelinde yapılan çalışmalarla ilgili bilgilendirme yaptı.

 

ÇÖZÜME KAVUŞACAK

Toplantıya ilişkin değerlendirmede bulunan Kocaali Muhtarlar Derneği Başkanı Ertuğrul Akyüz toplantının verimli geçtiğini dile getirerek katılan muhtarlara ve kurum amirlerine teşekkür etti. Akyüz “İlçe Kaymakamımızın başkalığında çok sayıda kurum amirimizin de katıldığı toplantıda muhtarlar olarak mahallelerimizin sorunlarını gündeme getirerek istişare etme fırsatı bulduk. Öncelikle ilçe merkezinde ve akabinde mahalleler bazında devam eden elektrik çalışmaları ile ilgili ciddi sorunlar vardı. Son dönemde yapılan çalışmalar sayesinde önemli ölçüde azaldı. Bu konudaki taleplerimizi dile getirdik. Kurum yetkililerinden çalışmaların bir süre daha devam edeceği ve kısa zaman içerisinde sorunların tümüyle çözüleceği bilgisini aldık. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Vatandaşlarımızın en fazla mağduriyet yaşadığı konulardan birinin çözüme kavuşması bizim için çok önemli” dedi.

 

YENİLİKLER PAYLAŞILDI

Akyüz açıklamasında “Öte yandan yine kurum bazında bazı hizmetlerde yapılan güncellemeler ve yenilikler mevcut. Çiftçi Kayıt Sistemi ile ilgili işlemlerin E-Devlet üzerinden yapılması, Aile Sosyal Destek Programı başvuruları, diğer sosyal yardımlar ve ilçemizdeki bazı eğitim kurumlarımızın yeniden yapılanması gibi konuları gündeme getirdik ve gelişmeleri istişare etme fırsatı bulduk. Özellikle aile destek programı ile ilgili daha fazla bilgilendirme yapma gereğinin hasıl olduğunu gördük. Yine merkez ve mahallelerimizde meydana gelen hırsızlık olaylarına karşı ana arterlere kamera sistemlerinin kurulması gibi konuların teknik kısmı üzerine istişarelerde bulunduk.  Bu ve benzeri birçok konunun yanı sıra merkezde ve mahallelerde devam eden asfalt çalışmaları ile ilgili ihtiyaçlarımızı gündeme getirip çalışmalarla ilgili detaylı bilgi aldık. İlçemizdeki hizmetlerin devamı için oldukça verimli bir toplantı oldu. Başta Kaymakamımız Doktor Emre Nebioğlu olmak üzere, tüm kurum amirlerimize ve tüm muhtar arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.