Sakarya

SGB’de 4. olağan kongre

SGB’de 4. olağan kongre
Sakarya Gazeteciler Birliği’nin (SGB) 4. Olağan Kongresi’nde yeni yönetim kurulu Nedim Müjdat Çetin başkanlığında oluştu. Çetin, kongrede Sakarya Basın Sitesi konutlarının teslimine 10 Haziran Pazartesi günü itibariyle başlanacağını açıkladı.

Yapılan çalışmalar anlatıldı
Türkiye’nin en büyük basın meslek örgütü Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu bünyesindeki Sakarya Gazeteciler Birliği’nin (SGB) Adapazarı Elegant-Kafe Restaurant’ta 4. Olağan Kongresi üyelerin katılımıyla gerçekleştirildi. Kongrede divan heyeti Münir Ali Kara başkanlığında Gürkan Kılıç, Nuri Bahadır ve Orhan Topçu’dan oluştu. Üyelerin büyük bölümünün yer aldığı kongrede Başkan Nedim Müjdat Çetin, 3 yıllık görev süreleri içinde yapılan çalışmaları anlattı.
Güle güle oturun
SGB’nin TOKİ işbirliği ile Alandüzü Mahallesi’nde yapımını başlattığı 159 konutun inşaatının tamamlandığını ve 10 Haziran Pazartesi günü itibariyle hak sahiplerine dağıtılacağını ifade eden Çetin, “Bizim yaptıklarımız ortada biz meslektaşlarımızın daha iyi şartlara gelmesi için çalışıyoruz. Hiçbir iş yapamayanlar bize köstek olmak için ellerinden geleni yaptılar ama biz onlara takılmadık yolumuza baktık ve Allah’a çok şükür bugün konutlar teslim ediliyor. Hepinize hayırlı uğurlu olsun, güle güle oturun” dedi.
SGB’de Başkan Çetin
Çetin, “Mesleğimize yönelik sorunların çözümü konusunda girişimlerimizi sürdürürken, meslektaşlarımızın da sosyal faaliyetlerine önem gösteriyoruz. Sizlerden ricam bu sosyal aktivitelerimize birlik beraberlik ve mesleki dayanışma için katılım sağlamanızdır” dedi.
Tek liste ile yapılan seçimlerde ise, kongreye katılan üyelerin tüm oyları ile yönetim kurulu Nedim Müjdat Çetin başkanlığında, Yücel Velioğlu, Ekrem Ürdüç, Arda Aydıntepe, Ali Fikri Aşık, Burak Tokyürek Ahmet Kaya, Betül Balcı ve Mehmet Karakaş’tan oluştu. Denetim Kurulu’na Safa Polat, Serkan Ok ve Metin Işıker getirildi.

SGB 4. Olağan Kongresi’nde yeni yönetim kurulu Nedim Müjdat Çetin başkanlığında oluştu.
Kongrede divan heyeti Münir Ali Kara başkanlığında Gürkan Kılıç, Nuri Bahadır ve Orhan Topçu’dan oluştu.